Сильна магнітна буря накриє Землю вже за тиждень: від цього не сховатися ніде і нікому

Автор: Марченко Любов

Магнітна буря в черговий раз випробує на міцність жителів нашої планети вже в середині січня. Вона не буде дуже потужною, однак триватиме два дні, і за цей час встигне піддати випробуванням всіх живих мешканців нашої, третьої від Сонця, планети.

Сильна магнітна буря накриє Землю вже за тиждень: від цього не сховатися ніде і нікому - today.ua

Відомо, що магнітні бурі виникають внаслідок взаємодії магнітосфери Землі із потоками сонячного вітру. Як правило, вони пов'язані з потужними спалахами на Сонці, які супроводжуються викидом корональної маси і спрямованими потоками сонячного вітру.

Магнітні бурі, в залежності від їхньої потужності, бувають п'яти класів. П'ятий – найбільш потужна буря, яка за всю історію кількох останніх століть спостерігалася лише один раз. Потужні магнітні бурі можуть вивести з ладу всю електроніку на Землі і в навколоземному просторі, а також енергосистему. При нинішній залежності людства від техніки і комп'ютерів це може призвести до економічного колапсу і глобальної гуманітарної катастрофи.

На щастя, магнітна буря, яку очікують у середині січня, належить до геомагнітних збурень невисокого класу. За шкалою збурень вона розташовується трохи нижче першого класу G1.

Популярні зараз

Літнім українцям дали менше двох тижнів на оновлення даних у ПФУ, далі припиняють виплату пенсії

Зеленський відповів Путіну на пропозицію про переговори на умовах РФ

Сьогодні світло можуть вимкнути вже з 8-ї ранку: розроблено новий графік відключень електроенергії

В Україні можна отримати штраф за використання генератора: названо причину

Сильна магнітна буря накриє Землю вже за тиждень: від цього не сховатися ніде і нікому

Однак не варто сподіватися на те, що буря буде слабкою, і все обійдеться. Справа в тому, що вона триватиме цілих два дні, а це означає, що люди будуть відчувати тривалий вплив геомагнітних збурень.

До впливу геомагнітних збурень, в першу чергу, схильні люди із захворюваннями серцево-судинної системи та психічними розладами. Тому їм потрібно особливо уважно стежити в ці дні за своїм здоров'ям. Однак погіршення самопочуття можуть відчути і цілком здорові люди.

Можуть виникнути сильні головні болі, скачки тиску, занепокоєння, підвищена збудженість і нервозність, а також слабкість, втома і безпричинна депресія.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тому в ці небезпечні дні варто дотримуватися нескладних рекомендацій:

  • постарайтеся більше відпочивати і бувати на свіжому повітрі;
  • не вживайте в ці дні алкоголь;
  • відмовтеся від вживання кави;
  • уникайте стресових ситуацій;
  • постарайтеся в ці дні уникати високих фізичних навантажень;
  • пийте якомога більше чистої води;
  • якщо ви вживаєте ліки від серцево-судинних захворювань, то тримайте повсякчас під рукою.

Нагадаємо, три досить відчутні магнітні бурі обрушилися на жителів нашої планети наприкінці минулого року. У ці дні багато людей відчули нездужання, скаржилися на проблеми із серцем та сильні головні болі.