Today.ua

Унікальне природне явище в Карпатах: таке буває раз на десять літ

Цьогоріч у Карпатах спостерігають унікальне природне явище – буйне цвітіння смереки. Це дерево не балує щорічним квітом, зазвичай смерека вкривається цвітом раз на 7-10 років. А нинішнього року вона квітне особливо красиво. Дерева стоять усі вкриті рясним цвітом, немов свічками.

Лісівники кажуть, що таке цвітіння взагалі трапляється дуже не часто і радіють такому буйноквіту. Про це написали у Facebook-акаунті ДП "Гринявське лісове господарство".

"Цього року ми зможемо зварити багато варення з шишечок смереки та так звань сироп, корисним властивостям якого, немає меж!!!" – діляться своєю радістю лісівники.

До речі, в коментарях відвідувачі сторінки написали, що таке варення вельми смачне та ще й дуже помічне взимку при застудах.

А лісівники поділилися деякою інформацією про карпатські смереки. Виявляється, вік цього дерева може досягати 500-600 років. Дерево може вирости 60-метрової вишини, а товщина такого патріарха сягає в діаметрі двох метрів.

Зараз, у травні, саме почалось запилення лісових красунь. Чоловічі й жіночі шишечки різні на вигляд і по-різному розташовані на дереві. Чоловічі мають циліндричну форму та червонуватий колір. Завдовжки вони досягають 20-25 мм і розміщуються на кінцях торішніх пагонів. Жіночі шишечки менші. Їхня довжина 10-15 мм, і вони мають зеленкувате або малинове забарвлення. Вони розташовуються на кінчиках молодих цьогорічних пагінців.

"Коли смерека так файно цвите то буде урожя на гриби. Бог дасть подивимося ци цисе правда", - зацитували лісівники гуцулів, які добре знаються на тутешніх прикметах.

Отже, чекаємо грибного літа і смерекового варення.

Якщо ж ви маєте намір вирушити в Карпати вже зараз, вам неодмінно стануть в нагоді рекомендації, як не підхопити в лісі кліща. Ознайомтесь, щоби капосна комаха не зіпсувала вам відпочинку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ