Українці почали масово встановлювати ГБО на автомобілі

Автор: Максимов Віталій

За даними Інституту досліджень авторинку, у червні 2023 року в Україні зареєстрували 5800 автомобілів, на які встановили ГБО. Це на 5,5% більше, ніж було у травні цього року.

Українці почали масово встановлювати ГБО на автомобілі - today.ua

У травні 2023 року в нашій країні зареєстрували 3100 автомобілів із газоболонним обладнанням. Якщо порівнювати реєстрацію автомобілів із ГБО з червнем 2022 року, то у червні 2023 року цей показник на 87,1% більше.

Востаннє така велика кількість реєстрацій авто з ГБО у нашій країні була зафіксована у липні 2021 року. Із чим пов'язаний такий різкий сплеск інтересу до ГБО? Експерти Інституту досліджень авторинку вважають, що це може бути реакцією на подорожчання палива, яке відбулося з 1 липня 2023 року після того, як в Україні запровадили довоєнні податки на пальне.

Автогаз зараз в Україні коштує в середньому 23,39 грy за один літр. Найдешевше заправити автомобіль із ГБО можна у Київській та Вінницькій областях. На Київщині середня вартість автогазу нfhfpі становить 22,88 грн за літр, а на Вінниччині – 22,98 грн за літр.

Популярні зараз

У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування

В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович

У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Українці почали масово встановлювати ГБО на автомобілі

Нагадаємо, з 1 липня 2023 року в Україні запровадили довоєнні податки на паливо. Акцизи на бензин та дизельне паливо підвищили, а акциз на автогаз залишився тим самим – 52 євро за 1000 літрів (такий акциз на скраплений газ був до початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ). Крім того, на всі види палива збільшили ПДВ із 7% до 20%.

Внаслідок мережі АЗС підняли ціни. За перші кілька днів після 1 липня ціни на пальне збільшились на 1-3 грн. І зростання цін на бензин, дизельне паливо та автогаз продовжується.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Експерти кажуть, що перша хвиля збільшення цін пов'язана з ПДВ, який потрібно платити одразу під час продажу (тепер ПДВ не 7%, а 20%). Друга хвиля зростання цін на паливо, яку очікують у другій половині липня, пов'язана з підвищенням акцизів. Наразі мережі АЗС продають паливо, яке вони ввезли у травні та червні ще за старими акцизами. Паливо, ввезене за новими акцизами, буде дорожчим.

Раніше ми розповіли про те, що в Україну можуть ринути автомобілі на іноземній реєстрації, які не потрібно розмитнювати.

Головне