Українці масово відмовляються від практичного іспиту на водійські права

Автор: Максимов Віталій

Тисячі українців, які оформили талони попереднього запису на практичний іспит на отримання посвідчення водія, не приходять на іспит. Про це розповів начальник Головного сервісного центру МВС України Микола Рудик.

Українці масово відмовляються від практичного іспиту на водійські права - today.ua

За його словами, щодня до 100 осіб, які оформили талони попереднього запису, не приходять на практичний іспит на отримання посвідчення водія. Чому так відбувається – невідомо.

Микола Рудик закликав кандидатів у водії більш відповідально ставитися до практичних іспитів та приходити на іспити у призначений час.

Нагадаємо, що з 1 червня 2023 року МВС посилило контроль за складанням теоретичного та практичного іспитів на отримання посвідчення водія. У класах для теоретичного іспиту встановили камери, які контролюють усі рухи всіх людей. Також у класах ведеться аудіозапис. Вхід до класу для теоретичного іспиту здійснюється лише після автоматичного розпізнавання обличя.

Популярні зараз

Держава призначила літнім українцям 900 гривень щомісячної доплати до пенсії

В Україні з'явилось багато роботи для пенсіонерів: обіцяють зарплату у розмірі чотирьох пенсій

У Пенсійному фонді зробили заяву щодо підвищення пенсій у 2024 році

Всім українцям передбачили легальну відстрочку від мобілізації на два місяці

В автомобілях для практичного іспиту встановили спеціальне обладнання, яке фіксує всі рухи рук та ніг кандидата та екзаменатора. У салоні машин також ведеться аудіозапис.

МВС вважає, що ці нововведення допоможуть до мінімуму знизити корупцію при отриманні посвідчення водія.

Українці масово відмовляються від практичного іспиту на водійські права

Поки що посилили контроль за складання іспитів у водії лише у чотирьох областях України. До кінця 2023 року ці нововведення запровадять у всіх областях.

Тим часом, після того, як у Київській, Одеській, Львівській та Вінницькій областях посилили контроль за іспитами, там кандидати у водії стали рідше успішно складати з першого разу іспити. І взагалі стали рідше складати іспити. Так, у Київській області у травні 2023 року склали 5 700 теоретичних іспитів, а у червні – лише 2500. Крім того, у 2 рази поменшало практичних іспитів у Київській області.

У Київській області у травні 2023 року практичний іспит з першого разу успішно склали 27% кандидатів у водії, а у червні – 18%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тобто після того, як посилили контроль за теоретичним та практичним іспитами на отримання посвідчення водія, українці стали частіше "провалюватися". Поки що робити висновки рано. Потрібно почекати, коли реформу запровадять у всіх областях.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні дещо змінився процес реєстрації автомобілів.