Український ракетний комплекс “Нептун“ зможе знищувати наземні цілі окупантів

Україна на базі вітчизняного протикорабельного ракетного комплексу "Нептун" розробила нові крилаті ракети для ураження наземних цілей. Про це повідомили деякі закордонні ЗМІ.

Український ракетний комплекс “Нептун“ зможе знищувати наземні цілі окупантів - today.ua

Зокрема, у повідомленні видання The Drive з посиланням на представника Міністерства оборони України йдеться про те, що ЗСУ вже успішно застосували модернізовану ракету "Нептун" по російським окупантам. 23 серпня 2023 року за допомогою модернізованої ракети "Нептун" було знищено російський зенітно-ракетний комплекс С-400, що знаходився на мисі Тарханкут у тимчасово окупованому Криму.

Перед цим секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данилов заявив, що нова українська ракета знищила ЗРК С-400. Але він не уточнив, яка саме зброя була використана.

У ЗСУ спостерігається нестача крилатих ракет великої дальності. США поки що не хочуть передавати нашій країні тактичні балістичні ракети ATACMS. Тому Київ змушений шукати іншу зброю для знищення цілей у глибокому тилу російських окупантів.

Один із нових видів такої зброї – модернізована ракета "Нептун", призначена для знищення наземних цілей. Нагадаємо, що стандартна така ракета призначена для знищення надводних цілей. Скільки ракет "Нептун" є на озброєнні ЗСУ – не відомо. Також не відомо, скільки таких ракет може випускати українське Міністерство оборони. Думаємо, що зараз не дуже багато.

Береговий мобільний ракетний протикорабельний комплекс "Нептун" із ракетами P-360 армія України прийняла на озброєння у 2020 році (за іншими джерелами – у березні 2021 року). Його у 2018 році розробило київське конструкторське бюро "Луч". Максимальна дальність стрілянини становить близько 280 км.

Український ракетний комплекс “Нептун“ зможе знищувати наземні цілі окупантів

Рішення щодо розробки нового протикорабельного комплексу було прийнято у відповідь на окупацію у 2014 році Росією півострова Крим. Через те, що Росія тимчасово окупувала Крим, ЗСУ зіткнулися з необхідністю оперативно посилити захист Чорноморського узбережжя. І це почасти вдалося. У квітні 2022 року, після того, як почалося повномасштабне вторгнення в Україну російських окупаційних військ, крилаті ракети P-360 "Нептун" потопили російський ракетний крейсер "Москва".

Ракети "Нептун" можуть бути наведені на кілька цілей одночасно або на одну ціль, за якою кожна ракета слідує за своїм маршрутом, а потім атакує з різних напрямків. Безпосередньо перед атакою ракета знижує висоту польоту до трьох метрів. Це ускладнює роботу систем ППО супротивника.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що ЗСУ отримали голландські бойові машини піхоти YPR-765.