Україні не загрожує дефіцит палива для автомобілів. Таку заяву зробив директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн, коментуючи тему створення мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів.
За його словами, у 2023 році оператори роздрібного паливного ринку в Україні продають палива менше, ніж отримують. Тобто вони мають досить великий запас палива. Мінімум – на 30 днів.
Нагадаємо, Міністерство енергетики розробило законопроект, який передбачає створення операторами роздрібного паливного ринку України мінімальних запасів нафти та нафтопродуктів. Головний принцип цього проекту закону – орієнтація на 61 день споживання. Таким чином хочуть забезпечити енергетичну безпеку нашої країни, яка продовжує боротися із російськими окупантами.
Операторів роздрібного паливного ринку хочуть на законодавчому рівні зобов'язати тримати певний запас палива. Запаси залежатимуть від обсягу продажу того чи іншого трейдера. При цьому 50% запасів бензину та дизельного палива трейдери мають утримувати за кордоном, щоб їх не могли знищити російські окупанти.
Популярні зараз
Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9
Але навіть якщо російські окупанти знову посилять обстріл паливної інфраструктури України, дефіциту палива не буде. Такої думки дотримується Сергій Куюн. Справа в тому, що українські трейдери під час війни створили розгорнуту мережу постачання бензину та дизельного палива, і ворог не зможе її порушити.
Сергій Куюн заспокоїв українських автомобілістів, повідомивши, що палива в Україні достатньо. Мало того, ціна на нього знижуватиметься.
Тим часом, середня вартість бензину А-95 на українських АЗС зараз становить 45,51 гривні за літр, дизельного палива – 43,88 грн за літр, а автогазу – 21,84 гривні за літр. Найдешевше бензин А-95 продають у Київській області (44,34 гривень за літр) та у Дніпропетровській області (44,37 гривень за літр). Дизельне паливо найдешевше коштує у Львівській області (43,00 гривень за літр). Автогаз найдешевший у Хмельницькій області (20,99 гривень за літр).
Державна екологічна інспекція нещодавно виступила з ініціативою поновлення позапланових перевірок АЗС та якості палива. Ці перевірки припинилися у березні 2022 року. ДЕІ звернула увагу уряду на те, що в Україні останнім часом побільшало неякісного бензину та дизельного палива.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Україні хочуть запровадити градацію штрафів за кожні зайві 10 км/год.