Україна отримає нові німецькі бойові машини Marder

Німецький концерн Rheinmetall до кінця 2023 року планує передати Україні нову партію гусеничних бойових машин піхоти Marder 1A3. Про це повідомила прес-служба німецького оборонного гіганта.

Україна отримає нові німецькі бойові машини Marder - today.ua

У цій новій партії буде 40 бойових машин Marder. Наразі їх приводять у належний стан на двох заводах Rheinmetall. Цей концерн щомісяця може випускати (ремонтувати та модернізувати) по 10 бойових машин Marder.

Про те, що уряд ФРН замовив у концерну Rheinmetall 40 БМП Marder, стало відомо у серпні 2023 року. Але тоді точно не називалося, коли ці бойові машини піхоти з'являться на озброєнні ЗСУ. Тепер стало відомо, що українським захисникам їх передадуть до кінця 2023 року.

На озброєнні ЗСУ вже є бойові машини піхоти Marder. Йдеться про версію Marder 1A3. 20 таких бойових машин Україна одержала навесні 2023 року, а ще 20 – влітку.

Бойову машину піхоти Marder 1 Бундесвер прийняв на озброення на початку 1970-х років. Вона й досі стоїть на озброєнні армії Німеччини. Її кілька разів модернізували та покращували бойові характеристики. Це одна з найперевіреніших машин такого типу у світі. Бундесвер всього закупив 2136 БМП Marder. Екіпаж – 3+6.

Україна отримає нові німецькі бойові машини Marder

Версія Marder 1A3 з'явилася наприкінці 1980-х. Від попередньої, старішої версії, вона відрізняється посиленою бронею. Передню частину корпусу не можуть пробити підкаліберні снаряди калібру 20 мм. Також додаткове бронювання отримала башта з лафетом та тепловізійною системою. Кулемет перенесли до лівої частини башти. Через додаткову броню вага цієї машини збільшилася до 33,5 тонн.

Головне озброєння такої бойової машини – автоматична гармата Rheinmetall MK 20 Rh-202 калібру 20 мм. Боєкомплект – 202 снаряди (за іншими даними 500 снарядів – 2 типи снарядів по 250). Гармата не має стабілізації, зате машина має тепловізійну камеру. З гарматою спарений кулемет MG3 калібру 7,62 мм. Для боротьби з тяжкою бронетехнікою є ПТРК "Мілан".

Україна отримає нові німецькі бойові машини Marder

Marder 1A3 оснащується двигуном MTU MB 833 Ea-500 потужністю 591 к.с. Максимальна швидкість сягає 65 км/год. Запас ходу – до 500 км., залежно від типу місцевості.

Marder досі є основою механізованих корпусів Бундесверу. Але поступово її змінюють на Puma AIFV.

Нагадаємо, раніше стало відомо, якими снарядами німецькі зенітки Gepard в Україні знищують російських окупантів.