У ЗСУ з'явилися нові безпілотники, які неможливо придушити засобами РЕБ

На службі у ЗСУ з'явилися нові безпілотники SkyKnight 2, якими керує штучний інтелект. Перевага цих машин у тому, що вони є практично невразливими для засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ), і тому легко можуть долетіти до визначеної цілі.

У ЗСУ з'явилися нові безпілотники, які неможливо придушити засобами РЕБ - today.ua

Про те, що можуть такі "пташки", повідомило Міноборони України.

Такий безпілотник може нести максимальне корисне навантаження вагою 2,5 кг. Причому він летить в автоматичному режимі, не реагуючи на команди, які можуть надходити від ворожого засобу РЕБ.

Такий безпілотник може бути як у ролі камікадзе, падаючи з вибухівкою на задану ціль, так і в ролі носія, який скидає вибухівку у потрібному місці та повертається.

Як зазначають у Міноборони, цей безпілотник є дуже простим в управлінні. Оператори, які вже мають навички роботи з дронами DJI та Autel, освоїться з ним протягом тижня.

У ЗСУ з'явилися нові безпілотники, які неможливо придушити засобами РЕБ

Після того, як ціль визначена, безпілотник більше не потребуватиме управління оператором. Він летітиме до пункту призначення в автоматичному режимі, керований бортовим штучним інтелектом. Завдяки цьому його вже неможливо буде придушити із землі.

"Навіть через втрату зв'язку внаслідок глушення ворожими засобами РЕБ цей дрон все одно долетить до визначеної оператором цілі", - наголошують у відомстві.

І ще одна перевага безпілотників SkyKnight 2 – в тому, що вони виробляються у нас, в Україні.

Нагадаємо, до кінця 2023 року німецький концерн Rheinmetall обіцяє поставити Україні партію розвідувальних безпілотників Luna NG.

ДЖЕРЕЛОunian.net