ТОП-5 вживаних автомобілів, які українці купують у США

За даними Укравтопрому, у серпні 2023 року в Україні зареєстрували понад 2 800 вживаних автомобілів, які ввезли зі США. Бестселером серед них стала Tesla Model 3.

ТОП-5 вживаних автомобілів, які українці купують у США - today.ua

Зокрема, минулого місяця в Україні зареєстрували 353 б/в електромобіля Tesla Model 3, які українці купили в США. На другому місці – електромобіль Tesla Model Y (187), а на третьому – електромобіль Tesla Model S (180).

У п'ятірку найпопулярніших автомобілів з США в серпні 2023 року також увійшли позашляховик Jeep Cherokee (157) і кросовер Ford Escape (150).

Середній вік автомобілів, що ввозяться в Україну зі США становить 5,5 років. Найчастіше українці купують у Сполучених Штатах автомобілі з бензиновим двигуном (47% зі всіх ввезених зі США автомобілів в минулому місяці). На другому місці – електромобілі (34%). На третьому місці гібридні автомобілі (7%). На частку дизельних машин та автомобілів з ГБО припадає по 6%. Чому українці так мало купують у США дизельних автомобілів? Тому що там машини з дизельним двигуном не користуються популярністю, їх значно менше, ніж автомобілів із бензиновим двигуном.

В Україну б/в автомобілі найчастіше ввозять з Німеччини, Франції, США. Нові машини найчастіше привозять із Румунії, Японії та Китаю. З Китаю в нашу країну останнім часом стали більше ввозити електромобілів, як нових, так і вживаних.

ТОП-5 вживаних автомобілів, які українці купують у США

Чому українці купують автомобілі на американських онлайн-аукціонах, адже доводиться платити за перевезення через море і ще довго чекати? По деяким причинам. По-перше, можна придбати майже нову модель. По-третє, можна придбати машину з великим набором обладнання. Американські версії зазвичай відрізняються від європейських версій однієї й тієї ж моделі. По-третє, можна купити автомобіль із меншим пробігом. По-четверте, навіть попри перевезення через море американський автомобіль може коштувати дешевше, ніж в Україні чи інших країнах Європи.

Щоправда, іноді українців дурять при купівлі авто зі США. Наприклад, називають тільки аукціонну вартість машини, але не говорять про розмитнення, сертифікацію та інші обов'язкові платежі.

Нагадаємо, раніше українцям розповіли правду про биті автомобілі із США. Виявляється, часто буває, що ремонт таких машин в Україні коштуватиме дорожче, ніж стверджував посередник.