Лише 40% українських водіїв пристібаються ременями безпеки

Автор: Максимов Віталій

В Україні в середньому ременями безпеки користуються лише близько 40% водіїв, а решта автомобілістів ігнорує такий захист. Це дані нового опитування Центру демократії та верховенства права й Vision Zero, у якому взяли участь понад 30 000 осіб.

Лише 40% українських водіїв пристібаються ременями безпеки - today.ua

У 2020 році в середньому лише близько 26% українських водіїв пристібалися ременями безпеки. Тобто за три роки цей показник збільшився приблизно на 14%. Найбільш свідомі водії зараз у Києві, Львові, Житомирі та Рівне. Там ременями безпеки користуються 67,1%, 62%, 55,7% та 52,6% автомобілістів відповідно.

У Києві з 2020 року до 2023 року кількість водіїв, які пристібаються ременем безпеки, збільшилась на 18,9%, у Львові – на 21,8%, у Житомирі – на 27,9%, а у Рівному – взагалі на 29,6% .

Дуже не люблять пристібатися ременями безпеки водії у Миколаєві, Кропивницькому та Одесі. Там цей захист використовують лише 17,3%, 21,8% та 24,8% автомобілістів відповідно.

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Україна не буде використовувати F-16 одразу після їх прибуття, - спікер ПС

Військовий розповів про зміну ставлення українців до людей у формі

Таким чином, більшість українських водіїв досі не пристібаються ременями безпеки. Але в останні роки ситуація почала змінюватися на краще. Стало більше водіїв, які розуміють, що зваради безпеки потрібно обов'язково користуватися ременями безпеки.

Лише 40% українських водіїв пристібаються ременями безпеки

Нагадаємо, що за непристебнутий ремінь безпеки патрульні поліцейські повинні скласти адміністративний протокол за ч. 5 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушенння. Штраф за цією статтею становить 510 гривень. Останнім часом поліцейські за непристебнутий ремінь почали штрафувати й пасажирів. Також за ч. 5 ст. 121 КУпАП.

Чому багато водіїв у нашій країні досі не пристібаються ременями безпеки? Цьому є кілька пояснень. Наприклад, існує думка, що ремінь безпеки нібито заважає вибратися з автомобіля при ДТП, що ремінь безпеки можна не використовувати на невеликій швидкості, що ремінь безпеки може при ДТП травмувати, що ремінь безпеки може перешкодити вибратися з автомобіля при ДТП і таке інше.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Насправді, це міфи. Так, сучасні ремені безпеки легко зняти одним дотиком, а при прямому зіткненні навіть якщо швидкість авто невелика водій без ременя безпеки має підвищений ризик смерті або травми.

Раніше стало відомо, що фіктивний благодійний фонд продав 50 позашляховиків, які ввезли до України як гуманітарну допомогу для ЗСУ. Поліцейські вже встановили та затримали всіх зловмисників.