Супрун може повернутися в крісло глави МОЗ: МВФ “викручує руки“ українській владі

Автор: Марченко Любов

Уляна Супрун, чиї реформаторські зусилля викликали, мабуть, найбільший резонанс в українському суспільстві, має шанси повернутися в крісло глави Міністерства охорони здоров'я. Ходять чутки, що нинішнім керманичем вітчизняної охорони здоров'я Максимом Степановим не задоволений МВФ.

Супрун може повернутися в крісло глави МОЗ: МВФ “викручує руки“ українській владі - today.ua

А оскільки в останні роки (і до епохи Зеленського, і з її приходом) МВФ, а також Держдеп США стали своєрідними "відділами кадрів" української влади, то цілком можливо, що Степанова "підуть". Таку плітку оприлюднив telegram-канал "Жінка з косою". Нібито МВФ вважає нинішнього главу МОЗ "ненадійним" щодо послідовного втілення медичної реформи, розпочатої пані Супрун.

Адже саме такий пункт, щодо продовження реформи, записаний в публічній частині меморандуму з МВФ. Там, зокрема, сказано:

"Реалізацію реформи охорони здоров'я буде продовжено в 2020 році шляхом поширення нового способу фінансування на вторинну спеціалізовану допомогу".

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Отже, будемо чекати нових кадрових рішень у Кабміні. Тим більше, що точка виходу з коронакризи може одночасно стати і точкою зворотного відліку для уряду Дениса Шмигаля. Принаймні, подейкують, що Рада накопичує "багнети" для повалення чинного глави Кабміну. Як і слід було очікувати, представлену Кабміном програму виходу з коронакризи Рада не прийняла в першому читанні і відправила на доопрацювання.

Супрун може повернутися в крісло глави МОЗ: МВФ “викручує руки“ українській владі

Отже, серед негласних домовленостей з МВФ пункт про главу МОЗ – один із ключових. У цьому контексті стає зрозумілим, чому Уляна Супрун продовжує підтримувати свою популярність на плаву. Зокрема – регулярними публікаціями в соцмережі з рекомендаціями, що українцям краще їсти, на якому боці спати і якими ліками лікуватися. Та й сам факт появи пані Супрун в Україні навряд чи можна назвати випадковим. Судячи з того, що в 2013 році вони з чоловіком прийняли рішення змінити місце проживання з США на Україну якраз за пару місяців до "Революції гідності", її переїзд навряд чи можна вважати спонтанним.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Звісно, не відомо, хто очолить МОЗ після Степанова, але те, що у Супрун є такі шанси – безперечно.

До речі, наприкінці березня цього року на сайті президента України була зареєстрована петиція щодо відновлення Уляни Супрун на посаді глави МОЗ.

Головне