Суд за “Мотор Січ“: Україну можуть змусити виплатити Китаю 3,5 мільярда доларів

Автор: Марченко Любов

Китай має намір судитися з Україною через підприємство "Мотор Січ". Звичайно, не весь Китай, а лише його компанія Skyrizon, яка викупила у співвласників підприємства 56% акцій "Мотор Січ".

Суд за “Мотор Січ“: Україну можуть змусити виплатити Китаю 3,5 мільярда доларів - today.ua

Причому, угоду уклали ще в 2016 році, проте з тих пір китайський інвестор не може потрапити на "своє" підприємство і не може приступити до управління своїми активами. Усьому виною - дії української влади. Судом, з ініціативи СБУ, було накладено арешт на акції підприємства. А Антимонопольний комітет України, під усілякими надуманими приводами, затягує справу про передачу китайцями викуплених акцій в їхню власність.

Через те, що фактичний господар не має ні фізичного доступу на підприємство, ні електронного до його рахунків, а також не може брати участь в управлінні своєю власністю, і інвестор, і "Мотор Січ" зазнають збитків. Підприємство вже втратило чимало ринків збуту, а його продукція втрачає конкурентоспроможність. Якщо так буде продовжуватися, то незабаром може постати питання про існування "Мотор Січі" як такої. Тоді вже точно вийде, як у приказці: ні собі, ні людям.

Суд за “Мотор Січ“: Україну можуть змусити виплатити Китаю 3,5 мільярда доларів Китайські інвестори оцінюють вже понесені ними втрати в сумі 3,5 мільярдів доларів. Таку суму вони мають намір вказати в позовній заяві, яку вони направляють до міжнародного арбітражного суду. Китайці повідомили про підготовлений ними судовий позов Мін'юст України. Вони також нагадали українській стороні про укладену ще в 1992 році на рівні урядів угоду про заохочення і взаємний захист інвестицій.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Уже майже три роки права акціонерів "Мотор Січі" грубо нехтуються українською владою, вважають інвестори. Не скликаються збори акціонерів, не діляться дивіденди, і до того ж акціонери не можуть ніяк вплинути на економічну стратегію підприємства.

Загалом, склалася пікантна ситуація. Наприклад, якби хтось купив у когось автомобіль, але колишній господар не віддав би його, а заявив би, що ще буде на ньому їздити кілька років, а вже потім подумає - віддавати його покупцеві чи ні.

З одного боку, немає ніяких законних підстав не віддавати китайцям акції підприємства. З іншого - українську владу грубо пресують американські куратори, які дуже наполегливо "рекомендують" не продавати "Мотор Січ" китайцям. Мовляв, Китай нахабно краде у всіх військові технології, тим самим нарощуючи свою могутність.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Цю тему жваво обговорював під час телефонної розмови з українським президентом Володимиром Зеленським глава Держдепартаменту США Майк Помпео. Він не рекомендував Зеленському продавати "Мотор Січ" китайцям, при цьому нагадавши, що нібито українське підприємство хотів би купити американський мільярдер Ерік Прінс, який є близьким другом президента Трампа.

Але пікантність моменту в тому, що підприємство вже продано, і китайці вже вправі вважати свої збитки. Як вчинить у цій ситуації українська влада, залишається лише гадати.