Водія не можна притягати до адміністративної відповідальності за порушення ПДР, якщо він діяв в стані крайньої необхідності з-за поганого самопочуття. До такого висновку по справі № 545/3654/16-а прийшов Верховний Суд.
У 2016 році у Полтаві водій фургона Renault Kangoo порушив правила дорожнього руху, за що поліція його оштрафувала. Водій заявив, що він зупинився на перехресті з-за того, що йому раптом стало погано (запаморочення, біль у серці), однак правоохоронців це пояснення не задовольнило.
У суді автомобіліст надав медичні документи, які підтверждали поганий стан його здоров'я. Однак, суд першої інстанції не прийняв їх до уваги. У кінцевому підсумку справа дійшла до Верховного Суду.
Судді ВС уважно ознайомилися зі справою і прийшли до висновку, що водія не можна притягати до відповідальності за порушення ПДР. Його погане самопочуття підтверджується документально. Зокрема, водій відразу після події звернувся в центр екстреної медичної допомоги. Там йому надали першу медичну допомогу. У медичному висновку зазначено, що у нього був дуже високий артеріальний тиск.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Власник фургона Renault Kangoo зумів в суді відстояти свої права. З нього зняли штраф. Однак, судовий розгляд тривав майже чотири роки, і це, звичайно, не додало йому здоров'я.