Суд пояснив, в яких випадках не можна штрафувати п'яних водіїв

Автор: Максимов Віталій

Водіїв, які перебувають за кермом транспортного засобу у стані алкогольного сп'яніння, не можна притягувати до адміністративної відповідальності за ст. 130 КУпАП, якщо вони діяли у разі нагальної потреби. Такого рішення у справі №541/1511/22 дійшов Полтавський апеляційний суд.

Суд пояснив, в яких випадках не можна штрафувати п'яних водіїв - today.ua

У липні 2022 року у Миргороді під час комендантської години патрульні поліцейські зупинили автомобіль ВАЗ 21063, у водія якого виявили ознаки сп'яніння. Водієві запропонували на місці зупинки пройти огляд на рівень алкоголю в крові. Він погодився. Прилад Drager 6810 показав, що автомобіліст має підвищений вміст алкоголю в крові.

Щодо водія склали адміністративний протокол за ч.1 ст. 130 КУпАП. Суд першої інстанції оштрафував його на 17 000 гривень і позбавив на рік посвідчення водія.

Водій оскаржив це рішення суду першої інстанції. В апеляційній скарзі він зазначив, що справді перебував за кермом у стані алкогольного сп'яніння. Водій пояснив, що його знайома попросила з'їздити до її хворої матері та надати їй допомогу, оскільки карета швидкої медичної допомоги не може приїхати вчасно. При цьому мати знайомої не могла відчинити двері медикам. Донька мала ключ, і вона могла відчинити двері, а потім зробити своїй матері ін'єкцію.

Популярні зараз

ТЦК отримають додаткові права для впливу на ухилянтів від мобілізації: штрафи, блокування рахунків, стягнення майна

Рустем Умєров зник із публічного простору: що кажуть з цього приводу у Міноборони

Спікер Зеленського розповів, який документ влітку передадуть Путіну

Міноборони уточнило перелік діагнозів, з якими не беруть на фронт

Тому автомобіліст, незважаючи на те, що вже був у стані алкогольного сп'яніння, погодився відвезти свою знайому до її матері.

Суд пояснив, в яких випадках не можна штрафувати п'яних водіїв

Полтавський апеляційний суд відмінив рішення суду першої інстанції. Він дійшов висновку, що водій діяв у стані крайньої потреби, яка виникла через реальну загрозу здоров'ю та життю людини. Ст. 18 КУпАП каже, що такі дії не є адміністративним правопорушенням. Навіть якщо, наприклад, водій був у стані алкогольного сп'яніння чи порушив інші правила дорожнього руху.

У разі вчинення особою дії у стані крайньої необхідності вона не лише звільняється від адміністративної відповідальності, а такі дії взагалі не розглядаються як адміністративне правопорушення. Чому? Тому що у такій дії немає ознаки вини.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Чому суд першої інстанції не зважив на доводи водія – нам не відомо. Можливо, водія навіть не було тоді у суді.

Нагадаємо, раніше Вінницький апеляційний суд пояснив, які помилки роблять поліцейські штрафуючи п'яних водіїв.