Українських студентів та викладачів вищих навчальних закладів не мобілізуватимуть під час канікул, незважаючи на внесені Кабміном зміни до процесу призову на військову службу. Таку заяву зробив міністр освіти України Оксен Лісовий.
За його словами, всі протиріччя, які можуть виникнути в результаті указів Кабміну, вирішуватимуть на підставі чинного закону про військовий облік і мобілізацію, який набув чинності у травні 2024 року. Тобто студентів та викладачів вищих навчальних закладів не мобілізуватимуть під час канікул, незважаючи на внесені Кабміном зміни до процесу призову на військову службу.
Член Комітету Верховної Ради з питань освіти Роман Грищук нещодавно попередив, що нові зміни, внесені до постанови №560 Кабміну від 31 грудня 2024 року №1558, можуть призвести до того, що під час канікул студентів та викладачів вищих навчальних закладів почнуть брати на військову службу.
Зокрема, у внесених змінах до постанови №560 Кабміну йдеться, що відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період студентам та аспірантам надається на семестр, але не більше ніж на 6 місяців, а науковцям та педагогічним працівникам відстрочка надається до кінця навчального року.
Популярні зараз
Без макіяжу та у пальто-халаті: Кейт Міддлтон потрапила в об'єктиви папараці під час шопінгу
Нагадаємо, що навчальний рік у вишах зазвичай закінчується у травні-червні. Грищук вважає, що нововведення можуть призвести до мобілізації студентів та викладачів вишів під час літніх канікул.
Тим часом, раніше стало відомо, що студентів, які з якоїсь причини не здадуть базову військову підготовку або здадуть її на "незадовільно", можуть відрахувати з вищих навчальних закладів. Про це попередив заступник міністра оборони України Сергій Мельник. За його словами, також відрахувати із вишу можуть студентів, які не приймуть військову присягу.
В Україні з 1 вересня 2025 року у всіх вищих навчальних закладах запровадять обов'язкову базову загальновійськову підготовку незалежно від статі. Від неї звільнять лише непридатних за станом здоров'я студентів та студентів, які вже проходили військову службу.
Базова загальновійськова підготовка у вузах розрахована на 300 академічних годин. Вона складатиметься з теоретичного (90 академічних годин) та практичного (210 академічних годин) курсів. Теоретичний курс повинні проходити чоловіки та жінки, а практичний курс буде обов'язковим лише для чоловіків, а для жінок – за бажанням.
Нагадаємо, раніше ми повідомили, що в Україні вчителям до кінця війни щомісячно доплачуватимуть по 1000 грн.