Стало відомо, коли потрібно переходити на більш в'язке моторне мастило

Автор: Максимов Віталій

Кожен автомобіліст знає, що заливати потрібно те моторне мастило, яке рекомендує виробник автомобіля. Але в деяких випадках потрібно, щоб в'язкість масла була більшою.

Стало відомо, коли потрібно переходити на більш в'язке моторне мастило - today.ua

Згодом зношується навіть найнадійніший двигун. Так як поступово стан силового агрегату змінюється, потрібно коригувати і робочі рідини. Деякі експерти радять після пробігу приблизно 150 000 км (а іноді навіть раніше) збільшити в'язкість моторного мастила. Не дуже сильно.

Особливо ця порада актуальна для літа. Густіша моторна олива влітку збереже ресурс основних деталей силового агрегату. До того ж автомобіль менше витрачатиме цієї робочої рідини.

Якомога густіше моторне мастило потрібно заливати влітку, якщо у двигуна через деякий час має бути капітальний ремонт. У таких моторів великі зазори, тому підшипники погано працюють при невеликій в'язкості оливи.

Популярні зараз

Пенсіонери можуть оформити пільгу від 50% до 100% на комунальні послуги

Названо умову, за якої Байден дозволить бити зброєю США по Росії

Європейська країна масово виселятиме українських біженців з житла з 1 вересня

Росіяни почали випускати крилаті ракети з гелікоптерів: українців попередили про небезпеку

Взимку надійність двигуна та його ресурс особливо сильно залежить від того, яке мастило використовується. Нижче в'язкість – легший холодний пуск.

Врахуйте, що сезонну заміну моторного мастила потрібно здійснювати лише за великих річних пробігів автомобіля. Водіям, які їздить мало, слід вибирати найбільш широкодіапазонні оливи (наприклад, 5W-40).

Стало відомо, коли потрібно переходити на більш в'язке моторне мастило

Виробники автомобілів зазвичай рекомендують змінювати моторне мастило через кожні 15 000 км пробігу, але це залежить від умов експлуатації. Компанія Toyota, наприклад, рекомендує міняти моторне мастило кожні 10 000 миль (це 16 093 км). Але більшість механіків радять міняти оливу приблизно через кожні 7-8 км пробігу.

Міняти моторне мастило потрібно навіть у тому випадку, якщо автомобіль довго не експлуатували і він постійно стояв у гаражі. Чому? Тому що процеси окислення продовжуються навіть у той час, коли автомобіль стоїть.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як зрозуміти, що моторне мастило вже час міняти? Точно не за його кольором (але якщо на щупі ви помітили жовту або білу емульсію, то, мабуть, у рідину потрапив антифриз). Деякі водії вважають, що якщо мастило потемніло, то його час міняти. Насправді, це не так. Олива у двигуні темніє швидко, адже в нього потрапляє нагар та сажа. Експерти радять кожні 1–1,5 тисячі кілометрів пробігу перевіряти рівень моторного мастила.

Нагадаємо, раніше ми розповіли про те, як визначити, що залив підроблене моторне мастило.