Рада ЄС розглядає заявку України на вступ до Євросоюзу

Рада ЄС розпочала розгляд заявки України на вступ до Євросоюзу. Про це у Twitter повідомив український посол Всеволод Ченцо, який передав українську заявку постпреду Франції Філіпу Леглізу-Косту, який головує у Раді ЄС.

Рада ЄС розглядає заявку України на вступ до Євросоюзу - today.ua
EPA / UPG

"Вручив підписану президентом України Володимиром Зеленським заявку на членство у Європейському союзі", - написав український посол.

Очікується, що заявку України на вступ до Євросоюзу можуть розглянути 1 березня 2022 року. Проте офіційно ця інформація поки що не підтверджена.

Нагадаємо, 28 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна звернулася до Європейського союзу щодо негайного приєднання до блоку за новою спеціальною (прискореною) процедурою. Документ підписали президент України Володимир Зеленський, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Заявка на вступ до Європейського Союзу подана нашою країною відповідно до статті 49 Договору про ЄС.

Європейська комісія зазвичай розглядає заявки до 18 місяців. Проте Україна просить про прийняття за спеціальною (прискореною) процедурою.

Раніше глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн сказала, що Україна є європейською країною і Євросоюз хоче бачити її у своїх лавах.