Сьогодні, 21 червня, в Україні відзначають День батька. Це свято для нас нове, в нашій країні його відзначають лише вдруге. Вперше українці дізналися про таке свято у минулому році. В цей день віддають належне чоловікам, як батькам, які не тільки дали життя своїм дітям, а й дбають про їхнє виховання.
Історія свята
Історія свята налічує вже понад сто років. Вперше його відзначали у 1910 році за ініціативою американки місіс Додд зі штату Вашингон. Жінка виросла в родині без матері. Після смерті дружини її батько залишився вдівцем із шістьма дітьми. Чоловік не тільки сам підняв усіх на ноги, але й виховав гідними людьми.
Але офіційним святом День батька був визнаний у США лише через 56 років по тому. Тільки в 1966 році тодішній американський президент Ліндон Джонсон підписав указ про щорічне відзначення Дня батька у третю неділю червня.
Пізніше, слідом за США, до цього свята приєдналися Аргентина, Нідерланди, Туреччина, Великобританія, Індія, Канада, Мексика, Японія, Словаччина, Швейцарія, Південна Африка, а в 2019 році і Україна.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Водночас, у деяких країнах свято батьків відзначають за своїм графіком. Наприклад, німці відзначають його у день Вознесіння Господнього (у цьому році воно припало на 21 травня). Австралійці вшановують батьків у першу неділю вересня. В італійців його завжди зазначають в один і той же день – 19 березня. Поляки встановили собі це свято 23 червня, а грузини – 3 вересня. У Росії цей день поки офіційно не визнаний.
Свято заснували, щоби відзначити роль батька
У нашій країні, як зазначалося, День батька святкується лише вдруге. До цього у нас офіційно відзначали тільки День матері. І лише в минулому році п'ятий президент Петро Порошенко видав такий указ.
Звичайно, справжні батьки і матері гідні поваги і подяки у будь-який день року. Однак святу вирішили надати статус офіційного, щоб акцентувати увагу суспільства на ролі чоловіків як батьків, а заодно і підвищити роль сім'ї, як осередку суспільства. Адже не секрет, що в нашому суспільстві ще нерідко сприймають чоловіка, у першу чергу, як гаманець, а не як рівноправного учасника виховного процесу. Але ж гармонійну особистість можна виростити лиш тоді, як у сім'ї є приклад гармонії між батьками.
Як можна відзначити свято
На Заході в цей день батькам традиційно дарують троянди. Якщо батько живий, то букет складають із червоних троянд. Якщо його вже немає – приходять на могилу з білими квітами.
А ще, у цей літній недільний день можна вибратися всією сім'єю на пікнік, щоби діти могли на власні очі переконатися, що тато вміє і багаття розпалити, і дров нарубати, і навчити орієнтуватися на місцевості, і маму на руках носити.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що можна подарувати мамі на День матері. Втім, і мамам, і татам найдорожчим подарунком від нас буде наша любов. А ще, для них головне – знати, що ми щасливі.