Розвідувальні служби США та РФ постійно контактують між собою під час війни, розв'язаної Кремлем. Таку заяву в інтерв'ю Associated Press зробив президент України Володимир Зеленський.
За його словами, контакти між розвідками Сполучених Штатів та Росії призначені для встановлення "червоних ліній", тобто для того, щоб контролювати війну.
Зеленський підкреслив, що однією з "червоних ліній" була заборона на завдання ударів по військовим цілям у Росії. На Заході побоювалися, що це спричинить ескалацію. Але зрештою міжнародні партнери все ж таки дозволили завдавати далекобійних ударів.
Слід зазначити, що деякі західні політики очікують закінчення війни Росії проти України у 2025 році. Наприклад, такої думки дотримується Дональд Трамп, який у січні 2025 року став новим президентом США.
Популярні зараз
Супермаркети пропонують українцям помідори по 700 грн за кілограм
Сирський звернувся до українців після нападів на співробітників ТЦК
Володимир Зеленський відреагував на скандал в Агенції оборонних закупівель
Трамп уже закликав російського диктатора Володимира Путіна припинити "безглузду війну". Він пообіцяв запровадити високі податки та мита на все, що Росія продає Сполученим Штатам, якщо Путін не укладе мирну угоду з Україною. Крім того, Трамп може вплинути на Саудівську Аравію та ОПЕК, щоб вони знизили ціни на нафту, якщо Путін не погодиться закінчити війну. Трамп вважає, що Україна готова до миру.
Володимир Зеленський не виключає переговорів про мир із РФ, але каже, що вони мають бути справедливими. За його словами, Київ може розпочати переговори, якщо російські окупаційні війська відступлять на кордони, що існували до початку повномасштабного вторгнення. Під час економічного форуму в Давосі (Швейцарія) у січні 2025 року Зеленський ще раз наголосив, що Україна ніколи не визнає російськими тимчасово окуповані території.
Український лідер раніше привітав ініціативу президента Франції Еммануеля Макрона щодо введення в Україну західних миротворців, щоб вони контролювали режим припинення вогню, якщо буде досягнута відповідна угода. Він вважає, що у миротворчій місії обов'язково мають брати участь війська США, оскільки в Євросоюзі мало солдатів, і вони не зможуть ефективно контролювати режим припинення вогню.
У миротворчій місії в Україні можуть взяти участь військовослужбовці Франції, Великої Британії та Литви. Німецький міністр оборони Борис Пісторіус припускає, що Берлін може направити своїх миротворців до України у разі припинення вогню. Він вважає, що Німеччині доведеться взяти на себе відповідальність, оскільки вона є найбільшою країною Європи, яка входить до НАТО.
Нагадаємо, раніше метеорологи розповіли, на яку погоду варто очікувати жителям України навесні 2025 року.