Путін – назавжди: росіяни більшістю голосів обнулили президентський термін свого гаранта

Путін, найімовірніше, залишиться при владі в РФ і після 2024 року. Таке право дадуть йому поправки до Конституції Російської Федерації, за які висловилися більшість громадян країни, повідомляє gordonua.

Путін – назавжди: росіяни більшістю голосів обнулили президентський термін свого гаранта - today.ua

Голосування тривало шість днів: з 25 по 30 червня. Віддати свої голоси громадяни РФ могли як онлайн, так і безпосередньо на виборчих дільницях. Не обійшлося і без казусів. Наприклад, громадянка Росії, що нині проживає в Ізраїлі, змогла віддати свій голос тричі: один раз онлайн і двічі на виборчих дільницях - у Тель-Авіві і Хайфі. Двічі проголосував також російський журналіст Павло Лобков: один раз онлайн і один раз у Москві на виборчій дільниці.

Явка громадян на референдум склала 65%. За поправки висловилися 77,92% виборців, проти – 21,26%.

Кількість громадян, які схвалили поправки в Конституцію, виявилася переважаючою в усіх регіонах країни, крім одного – Ненецького автономного округу.

За що, власне, проголосували громадяни Росії:

  • В Основному законі закріплюється верховенство Конституції РФ над міжнародним правом.
  • Розширюються повноваження Конституційного суду.
  • Закріплюють положення про те, що РФ – правонаступниця СРСР.
  • З'являється нове визначення шлюбу-  як союзу чоловіка і жінки (очевидно, одностатеві шлюби будуть під забороною).
  • За російською мовою закріплюється статус мови державотворчого народу.
  • І, найголовніше (заради чого і затівались усі ці поправки) – обнуляється президентський термін Володимира Путіна. Тобто, у 2024 році він зможе почати свої змагання за пост глави держави з "чистого аркуша".

Правда, при цьому в Конституції закріплено, що президент не може бути обраний більш ніж на два терміни. У РФ президентська каденція триває 6 років, а два терміни, відповідно, триватимуть 12 років. У 2024 Путіну буде 72 роки, а після закінчення 12 років – 84. Тобто, правити він буде фактично довічно, якщо, звісно, він не Володимир Безсмертний.

Нагадаємо, російська співачка українського походження Лоліта Мілявська в інтерв'ю Гордону заявила, що Путін ставиться до свого народу як до дружини, з якою живе вже давно. Ніби й любить, проте дискомфорту в стосунках вже не помічає.

ДЖЕРЕЛОgordonua