Ще в одній країні колишнього СРСР, Киргизстані, спалахнуло полум'я масових протестів. Причиною невдоволення громадян стали парламентські вибори, які відбулися 4 жовтня. Офіційних результатів виборів поки немає. Однак за результатами екзитполів в Жогорку Кенеш (парламент республіки) проходять лише 3-4 партії. Нібито лише вони подолали необхідний 7% -й бар'єр. Причому ці партії, кажуть, пов'язані з сім'єю президента Киргизстану Сооронбая Жеенбекова.
Природно, такий результат не сподобався партіям, що програли, серед яких переважають політсили опозиційного спрямування, і вони мобілізували свій електорат на масові протести.
Весь день учора столиця Киргизстану вирувала. Учасники акції протесту тримали в облозі урядові будівлі. Причому, на відміну від Білорусі, де протестувальники виходять на мирні акції, в Киргизстані бунтарі одразу почали громити об'єкти, які уособлюють для них чинну владу. Зокрема, вони увірвалися в СІЗО і звільнили колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва, а також деяких інших засуджених лідерів опозиції.
Протестуючим також вдалося захопити будівлю парламенту, в якому знаходиться й адміністрація президента.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Число учасників акції становить близько 3-5 тис. осіб, яким, незважаючи на опір, що чинить міліція, вдалося увійти в об'єкт, що охороняється", - повідомляє interfax.
Влада застосувала для розгону акції протесту світлошумові гранати і сльозогінний газ. Однак увечері частині молодих людей вдалося перелізти через огорожу на територію парламенту. Протестуючі взялися за тротуарну плитку та іншу "зброю пролетаріату".
Під час зіткнення постраждали люди з обох боків. Опівночі МОЗ республіки повідомив про 65 постраждалих, 40 з яких - міліціонери. Двоє людей - у важкому стані.
Правоохоронцям спочатку вдалося відтіснити протестуючих за огорожу, проте згодом вони знову нахлинули і, таки, увірвалися в парламент. Вночі стало відомо, що будівля парламенту горить. Увірвавшись бунтарі розграбували його і підпалили. Гасити палаючу будівлю парламенту примчали кілька пожежних команд.
До ранку в столиці почали відновлювати порядок. Оскільки влада втекла із захопленої будівлі і невідомо, де вона, контроль над ситуацією в місті взяв новопризначений комендант столиці, колишній заступник глави МВС Курсан Асанов. Призначено також тимчасового виконувача обов'язки голови Державного комітету національної безпеки. Ним став заступник голови Радбезу Омурбек Суваналієв.
Як буде розвиватися ситуація далі, не знає ніхто. Відомо лише, що партія "Бірімдік", яка згідно з попередніми даними перемагає на виборах, вже заявила про готовність піти на повторні вибори, до чого закликає й інші політичні сили.
Нагадаємо, одіозний російський політик Володимир Жириновський закликав Україну, Білорусь, Вірменію і Азербайджан "повернутися додому" - возз'єднатися з Росією . Очевидно, тепер він міг би свій список поповнити і Киргизстаном.