Президент Азербайджану Ільхам Алієв має намір вести війну з Нагірним Карабахом до переможного кінця. Сторони обмінюються ракетними ударами. З одного й іншого боку гинуть люди, в тому числі і цивільне населення. Воюючі сторони також зазнають втрат бойової техніки. Однак, незважаючи на втрати, в тому числі і свого народу, Ільхам Алієв має намір продовжувати цю війну до переможного кінця. Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу "Аль-Арабія".
Лідер Азербайджану заявив, що його країна змушена вирішувати проблему, яку міжнародне співтовариство не змогло вирішити за майже три десятиліття. Алієв нагадує, що переговори щодо врегулювання нагірно-карабахського конфлікту ведуться з 1992 року. Проте ніякого результату вони не принесли. При цьому міжнародне співтовариство категорично відкидає можливість силового вирішення конфлікту, однак нічого не пропонує натомість.
"Я багато чув про те, що у конфлікту немає військового рішення. По-перше, я з цим не згоден. По-друге, якщо немає військового шляху, то тоді дайте нам невійськовий шлях, дипломатичний шлях. Виконайте резолюції Радбезу ООН", - заявив Ільхам Алієв.
Все, що змогло зробити міжнародне співтовариство - заморозити конфлікт на 28 років. І, судячи з усього, ООН вважала проблему вирішеною. Однак Азербайджан не має наміру терпіти ще 30 років, коли йому запропонують прийнятний вихід із ситуації. Та й, судячи з усього, ніхто його і не думає шукати.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Якщо міжнародне співтовариство не може забезпечити виконання міжнародних резолюцій, Азербайджан сам це зробить, що зараз і відбувається", - підсумував Алієв.
Звичайно, Ільхам Алієв не був би такий сміливий і категоричний, якби за ним не стояла військова машина Туреччини. Адже Ердоган недвозначно дав зрозуміти світу, що вони "братів" не залишать, і надаватимуть їм військову підтримку. У цьому контексті зрозумілі і недавні спільні військові навчання, які провели Азербаджан і Туреччина. Та й войовничим "османам", яким хочеться "пограти м'язами", набагато зручніше робити це не на своїй території.
З іншого боку, якщо в Нагірному Карабасі триватиме ескалація військового конфлікту, і якщо бойові дії перейдуть на територію Вірменії, в конфлікт змушена буде втрутитися Росія. Вона пов'язана з Вірменією договором про військову підтримку, і, крім того, на території Вірменії знаходиться її військова база.