Через пандемію коронавірусу світова економіка йде у круте піке. В Україні воно буде ще крутішим, адже стан нашої економіки і до коронакризи був не вельми оптимістичним. З'явилися перші прогнози від Світового банку: що може очікувати світову економіку за підсумками 2020 року. Крім того, український уряд прикидає і свої цифри для вітчизняного народно-господарського комплексу. Прогнози фахівців пригнічують.
Так, ще на початку цього року Світовий банк прогнозував світовій економіці приріст на рівні 2,5%. Це, звичайно, були не бозна-які темпи зростання, але все ж зі знаком "плюс". Проте вже тепер, прогноз не лише змінив вектор спрямованості світової економіки, але й свою скалярну величину. Фахівці прогнозують їй спад на 5,2%, пише Telegram-канал "Жінка з косою".
На сьогодні, за інформацією Світового банку, відновлено лише чверть від світового обсягу авіаперевезень. Майже завмерла туристична галузь, яка традиційно приносила в літню пору чималі доходи. Такої глибокої кризи світова економіка не знала з часів Другої світової війни.
Ще гірше йдуть справи у вітчизняному секторі реального виробництва. Подейкують, що в Кабміні обережно називають цифру 10-процентного падіння. Проте українську економіку, можливо, вдасться зафіксувати на такій глибині падіння, якщо не буде другої хвилі пандемії коронавірусу.
Тим часом, на осінь медики прогнозують другу хвилю пандемії. Навряд чи за два місяці літа світова (і наша, звичайно, теж) економіка встигне хоч трохи реанімуватися і накопичити сили, щоби гідно витримати другий удар.
Крім того, за прогнозами експертів, до осені почнуть зростати світові ціни на енергоносії, пише інший Telegram-канал – "Легітимний". Нафта і газ неминуче здорожчають. Природно, українські енергетичні монополісти будуть також змушені підвищувати ціну на газ. Тарифи доведеться підвищувати вже цієї осені, хоча ще недавно представники уряду запевняли, що до кінця 2020 року зростання тарифів не буде.
Як українська влада зможе викрутитися з цієї ситуації, невідомо. Найвірогідніше – доведеться принести народу на блюді голову прем'єр-міністра. Це може на якийсь час відтягнути зашморг від шиї влади, однак не відтягне його від ший пересічних українців.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль спростував інформацію про те, що тарифи на комуналку будуть підвищуватися на догоду вимогам МВФ. Нічого подібного у Меморандумі з МВФ немає, запевнив глава Кабміну.