Незважаючи на те, що в Україні продовжений адаптивний карантин, навчальний рік в країні, і в столиці зокрема, почнеться як завжди - 1 вересня. Однак навчальний процес буде мати свої особливості, про які нагадав глава Держпродспоживслужби Києва Олег Рубан.
Отже, якщо узагальнити всі численні рекомендації, які були дані Міносвіти, МОЗ, санітарними лікарями, то можна виділити кілька основних пунктів:
1.Слід подбати, щоби хвора людина не потрапила в колектив. Перший етап відбіркового сита - "відсіювання" учнів з температурою. Це можуть зробити навіть батьки, вимірявши дитині перед школою температуру.
2.Те ж саме стосується і вчителів, а також інших шкільних працівників. Має бути жорсткий самоконтроль за самопочуттям.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
3.І діти, і вчителі повинні бути забезпечені захисними масками. У школах також має бути доволі антисептика. Всім дітям, особливо маленьким, потрібно нагадувати про часту дезінфекцію рук.
4.Дотримання дистанції. На уроках розсадити дітей і утримувати їх на відстані простіше, ніж на перервах. Потрібно переконати дітей, що збиратися групами і тісно контактувати - не в їхніх інтересах.
5.Якщо станом на 1 вересня Київ потрапить у "помаранчеву" зону - ні про які святкові лінійки і мови бути не може. Якщо ж він буде в "зеленій" або "жовтій", лінійки проводити можна. Однак тут знову виступають на перші позиції вимоги по масках і соціальній дистанції.
6.Контроль за мікрокліматом в навчальному приміщенні. Збудник найбільш ефективно передається в закритих сухих або занадто вологих приміщеннях. Тому потрібно дотримуватися оптимальної вологості в навчальних класах, а також намагатися частіше їх провітрювати.
"Норма - 40-60% вологості, а температура в приміщеннях повинна бути не більше 20-25 градусів", - говорить Рубан.
7.Цілком зрозуміло, що при перших же ознаках захворювання, які з'явились у кого-небудь вже в школі, слід негайно звертатися до лікаря. Як показує досвід, дотримання цих нехитрих вимог може в рази зменшити ризик та ймовірність зараження. Тому їх потрібно засвоїти, як таблицю множення або навіть краще.
Нагадаємо, при цьому вишам Міносвіти дозволило самим визначати дату початку навчального року. Скоріш за все, для першокурсників навчальний рік може початися із запізненням.