Помідори – один із найулюбленіших видів ягід (так-так, не дивуйтеся, за науковою класифікацією помідор – ягода), який зустрічається, мабуть, на кожному столі. Але напевно немає людини, яка не змогла би розрізнити за смаком помідори з грядки і томати, вирощені в теплиці.
Останні, незважаючи на їхню зовнішню красу, ще нерідко називають пластмасовими – через практичну відсутність у них будь-якого смаку та аромату. При цьому навіть непоказна помідорка з грядки пахне на всю кухню та так і проситься, без хліба і солі, в рот.
Однак навіть ароматні томати, вирощені на грядці, ризикують втратити свій запах і смак при тривалому зберіганні в холодильнику.
Феномен цього явища вчені розгадали. Виявляється, в холоді у помідорів "відключаються" гени, що відповідають за смак і вироблення хімічних сполук, які надають їм аромат. Зрештою, на смак ніби і кислинка є, і цукристість на місці, а от - зовсім не такий. Саме тому тепличні помідори, як правило, не мають запаху. Адже до відправки в супермаркети їх зберігають у складах-холодильниках, які "виморожують" із них будь-який смак.
Звичайно, така втрата смаку – процес не миттєвий. І навіть через пару днів, проведених у холодильнику, томати можна врятувати, повернувши їх у тепле приміщення. Однак тут інша біда: в теплі вони довго зберігатися не будуть. А значить, або доведеться налягти на помідори і знищити їх, поки вони смачні та ароматні, або заховати їх у холодильник і задовольнятися тим, що збереглося.
Нагадаємо, томати входять до складу дуже багатьох популярних салатів, які давно і заслужено вважаються класикою жанру. Зокрема, з помідорами вийде чудовий грецький салат, здатний прикрасити будь-який стіл.