Поліція за продаж водійських посвідчень затримала інструктора автошколи

Автор: Максимов Віталій

У Донецькій області поліцейські виявили та затримали інструктора автошколи, який продавав водійські посвідчення. Про це повідомила прес-служба Національної поліції України.

Поліція за продаж водійських посвідчень затримала інструктора автошколи - today.ua

За даними досудового слідства, інструктор з водіння однієї з автошкіл Краматорського району Донецької області вимагав та отримав хабар, обіцяючи натомість надати допомогу в отриманні посвідчення водія. Він запевнив слухача автошколи, що має "зв'язки" в територіальному сервісному центрі МВС, і тому він може вплинути на рішення службових осіб під час складання кандидатом іспиту на отримання посвідчення водія.

Свої "послуги" фігурант оцінив у 8 000 гривень. Якраз при їхньому отриманні поліцейські його й затримали.

Слідчі поліції за даними фактами відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України. Максимальне покарання передбачає до п'яти років позбавлення волі (мінімальне покарання за цією статтею – два роки позбавлення волі).

Популярні зараз

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

В Україні з 2025 року зміняться умови виходу на пенсію

У Повітряних силах ЗСУ назвали способи захистити Харків від ударів росіян

Українцям пропонують сплачувати внески до ПФУ після досягнення 60 років: що це дасть

Досудове слідство триває. Судячи з повідомлення прес-служби Національної поліції, це не був поодинокий випадок продажу посвідчення водія. Йдеться про ліквідацію злочинної схеми. Наразі правоохоронці перевіряють ймовірність причетності співробітників територіального сервісного центру МВС до злочинної схеми з продажу посвідчень водія.

Нагадаємо, з червня 2023 року МВС почало посилювати контроль за проведенням теоретичного та практичного іспитів на отримання водійських посвідчень. Класи для практичного іспиту обладнані відеокамерами зі звуком. Також відеокамери встановлені в автомобілях для практичного іспиту. Іспити фіксуються на відео та перевіряються на можливі порушення.

Поліція за продаж водійських посвідчень затримала інструктора автошколи

В Україні також планують запровадити адміністративну відповідальність співробітників автошкіл, які допустили порушення під час підготовки водіїв (якщо у правопорушенні немає кримінальної складової). У Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроект.

Наразі порушеннями з боку автошкіл вважаються наступні: допуск до практичного навчання кандидата, який ще не склав теоретичний іспит у сервісному центрі МВС; практичну підготовку кандидатів у водії проводить інструктор без атестату спеціаліста з підготовки водіїв ТЗ або його позбавили посвідчення водія; практична підготовка водіїв відбувається на ТЗ, яке не обладнане відповідно до вимог.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За такі правопорушення працівника автошколи можуть оштрафувати на суму від 8 500 до 13 600 гривень.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у додатку "Дія" розпочалося тестування послуги купівлі-продажу автомобілів.