Поліція викрила масштабну схему продажу підроблених документів для водіїв

Автор: Максимов Віталій

Поліцейські викрили трьох осіб, які організували виготовлення та продаж підроблених документів для водіїв. Про це повідомила прес-служба Офісу генпрокурора України.

Поліція викрила масштабну схему продажу підроблених документів для водіїв - today.ua

За даними досудового слідства, мешканці Києва, Київської області та Хмельницької області виготовляли мало не в промислових масштабах та продавали підроблені документи, зокрема, наприклад, свідоцтва про реєстрацію автомобілів. Клієнтів вони знаходили у Інтернеті.

Умовою отримання підробленого документа була передплата у розмірі від 10 000 до 15 000 гривень. Фальшиві документи надсилали службами поштової доставки.

За даними фактами слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ст. 199 (Виготовлення підроблених голографічних елементів) та ст. 358 (Виготовлення та збут підроблених документів) Кримінального кодексу України. Максимальне покарання за цими статтями – 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна (залежно від тяжкості злочину).

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Фахівці назвали моторне мастило, яке не можна заливати в двигун автомобіля з пробігом

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Нагадаємо, в Україні за використання підробленого посвідчення водія або техпаспорта передбачено кримінальне покарання. Це є частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України. Якщо купити в Інтернеті підроблене посвідчення водія і користуватися ним, то це вже є підставою для притягнення до кримінальної відповідальності за вищезазначеною статтею. У найкращому разі за це оштрафують, а в гіршому випадку – обмежать волю на строк до 2 років.

Поліція викрила масштабну схему продажу підроблених документів для водіїв

Шахраї, які продають в Інтернеті підроблені посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію ТЗ, часто стверджують, що ці документи нібито справжні. Вони можуть навіть надати довідки з відповідним логотипом, виданими в сервісному центрі МВС. Але ці довідки підроблені.

Єдиний законний спосіб отримати посвідчення водія – пройти навчання і скласти іспити в сервісному центрі МВС.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, з 1 червня 2023 року МВС почало реформувати сервісні центри. Тепер теоретичний та практичний іспити можна скласти лише у 55 так званих хабах. Тобто, не всі сервісні центри МВС проводять іспити для майбутніх водіїв. Щоправда, поки що це нововведення торкнулося лише шести областей (наприклад, Львівська, Одеська, Вінницька та Київська області). До кінця 2023 року реформа сервісних центів МВС торкнеться всіх областей нашої країни.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Полтавській області поліцейські викрили п'ятьох місцевих жителів, які через Інтернет продавали неіснуючі автомобілі. Постраждали 14 людей