Today.ua

Поліція розповіла, як шахраї обманюють покупців автомобілів

В Україні під час війни активізувалися шахраї, які дурять покупців автомобілів. Відділ комунікації поліції Житомирської області розповів про найпопулярніші схеми обману майбутніх автомобілістів.

По-перше, шахраї часто використовують фішингові сайти. Це підроблений сайт, який зовні схожий на сайт того чи іншого банку або автодилера. На такому фішинговому сайті покупця просять ввести реквізити своєї банківської картки, номер телефону та іншу конфіденційну інформацію. Так шахраї отримують доступ до банківської картки та знімають із неї гроші.

По-друге, розміщують в Інтернеті оголошення про продаж автомобілів за зниженою ціною, але із відмінними характеристиками. Ціну нижче за ринкову шахраї пояснюють якимись особистими обставинами, які вимагають швидкого продажу автомобіля. Таким чином покупців змушують до швидкої купівлі автомобіля без його огляду та з передоплатою, щоб таким чином нібито відсіяти інших покупців.

По-третє, обіцяють нібито пригнати автомобіль із Європи на вигідних умовах. За такої злочинної схеми шахраї просять передоплату нібито для покупки автомобіля за кордоном. Потім шахраї можуть додатково попросити гроші через нібито витрати на митниці, для проведення техогляду і так далі. Покупцеві можуть навіть показати фотографії чи відео автомобіля, який йому вже нібито везуть. Потім раптово продавець перестає виходити на зв'язок, видаляє із месенджера листування та зникає у невідомому напрямку.

Як не стати жертвою автомобільних шахраїв? Потрібно особисто зустрітися із продавцем автомобіля, перевірити документи, а якщо є можливість, то залучити до покупки своїх знайомих спеціалістів. Дізнайтеся більше про машину. Гроші передавайте лише після отримання автомобіля та оформлення всіх офіційних процедур.

Якщо ви хочете купити автомобіль з доставкою з-за кордону, то користуйтеся послугами тільки перевірених продавців. Дізнайтеся історію їхньої діяльності, почитайте відгуки реальних покупців і таке інше. І найкраще офіційно укласти угоду, в якій буде прописано точні умови та терміни виконання.

Перевірте фото автомобіля, який ви хочете купити, по пошукови системам. Якщо фото автомобіля використовується в інших оголошеннях, якщо інформація про нього не збігається, значить вас хочуть обдурити шахраї. Купувати таку машину, звісно, не можна. Повідомте про це адміністратору сайту та поліції.

Раніше стало відомо, що в Україні водіїв за надто гучний двигун штрафуватимуть на 34 тисячі гривень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ