Польща вже висунула умову для вступу України до ЄС

Польща не дасть згоди на вступ України до ЄС, якщо наша країна не відмовиться від зазіхань на європейський ринок зерна. Тобто, зернове питання має бути врегульоване з Україною до її вступу в ЄС. Інакше Україна не зможе стати членом Євросоюзу.

Польща вже висунула умову для вступу України до ЄС - today.ua

Таку тезу озвучив міністр сільського господарства Польщі Роберт Телюс.

За словами польського чиновника, польські фермери ніколи не зможуть на рівних конкурувати з українськими аграріями, і українське зерно завжди буде дешевшим за польське. Отже, Україна не повинна постачати свою агропродукцію на ринок Євросоюзу.

Тому Телюс вважає, що заборона на імпорт української агропродукції має діяти безстроково – доти, доки між ЄС та Україною це питання не буде врегульоване. До цього жодної розмови про членство України в Євросоюзі не може бути. Україна має взяти на себе певні зобов'язання щодо стримування своєї товарної експансії на європейський ринок.

"Якщо ми сьогодні не збудуємо ці інструменти, то Польща точно не погодиться на вступ України", – заявив Телюс.

Польща вже висунула умову для вступу України до ЄС

При цьому він нагадав, що Польщі також висували жорсткі умови, перш ніж прийняти її в ЄС. Тож якщо Україна всерйоз має намір приєднатися до європейської родини, їй доведеться чимось жертвувати. І цією жертвою частково стане аграрна галузь нашої країни.

"Україна не може приєднатися до Євросоюзу за нинішніх умов, бо це нашкодить польському сільському господарству... Зерно з України має йти туди, куди потрібно, до країн Азії та Африки, а не залишатися в Європі", – каже польський міністр.

На слова польського колеги вже відреагував заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Качка.

"Нарешті Польща сказала правду з приводу українського зерна. Йдеться не про цей сезон, а про умови вступу України до ЄС. Про це дуже чітко заявив міністр аграрної політики Телюс. Тому наші вступні переговори щодо сільського господарства вже фактично почалися такою агресивною бойовою розвідкою та з повним антагонізмом з боку Польщі. Фактично Польща бореться за liberum veto на Україну без жодних пояснень", - написав Качка у своєму Facebook.

Отже, Польща пішла помилковим шляхом, протиставляючи своїх аграріїв українцям. Така конфронтація не принесе користі ні тим, ні іншим, ні цілому Євросоюзу, переконаний український чиновник.

Нагадаємо, Польща продовжила ембарго на українське зерно всупереч рішенню Єврокомісії.

ДЖЕРЕЛОgordonua.com