Польща може потрапити під санкції Євросоюзу через ембарго на імпорт українського зерна

Питання про імпорт українського зерна, яке останнім часом стало каменем спотикання між Зеленським і Дудою, може вартувати полякам відносин і з сусідами по ЄС. До Польщі можуть застосувати санкції Євросоюзу через її безкомпромісну позицію щодо імпорту українського зерна.

Польща може потрапити під санкції Євросоюзу через ембарго на імпорт українського зерна - today.ua

Нагадаємо, що ембарго на імпорт українського зерна діє протягом літа та має бути знято з 15 вересня. Однак Польща вже заявила, що продовжить заборону в односторонньому порядку, навіть якщо Єврокомісія її скасує. Польська влада, включаючи президента Анджея Дуду, каже, що таким чином захищає національного виробника, який зазнає збитків через імпорт дешевої агропродукції з України.

При цьому в Єврокомісії вже заявили, що такі дії Польщі, які суперечать спільним рішенням ЄС, суперечать нормам європейського права. І якщо Польща все ж таки зважиться на цей крок, то до неї можуть бути застосовані штрафи.

Польща може потрапити під санкції Євросоюзу через ембарго на імпорт українського зерна

Утім, через європейську бюрократію застосування цих санкцій – доволі тривала процедура. І Польща не так побоюється їх, як можливих санкцій від окремих країн ЄС, зокрема поляки побоюються, що торгові обмеження на їхню продукцію може запровадити Німеччина.

Втім, за зняття ембарго виступає не лише Німеччина, а ще й близько двох десятків країн, що входять до ЄС. Крім того, є припущення, що після 15 вересня до них приєднаються ще й інші країни, які поки що вагаються, і які не захочуть йти проти рішення Єврокомісії.

Отже, поки що невідомо, чим усе закінчиться. Можливо, не знайшовши союзників у цьому питанні, Польща також не встоїть і відмовиться від свого наміру продовжити заборону на імпорт українського зерна.

Нагадаємо, в середині цього літа у Польщі спалахнули "ягідні" бунти через ввезення дешевої полуниці та малини з України.

ДЖЕРЕЛОeurointegration.com.ua