Чому не можна заправляти балон ГБО на 100%

Автор: Максимов Віталій

В Україні в минулому році різко підскочив попит на автомобілі з ГБО і на установку газобалонного обладнання. Деякі водії не розуміють, чому не можна заправляти балон ГБО до повного. Сьогодні ми розставимо всі крапки над «i» в цьому питанні.

Чому не можна заправляти балон ГБО на 100% - today.ua

Почнемо з того, що у будь-якого балона є спеціальний паспорт, в якому вказується, як його потрібно заправляти. Зазвичай балон, незалежно від того, з якого матеріалу він зроблений, заправляють на 80-85%.

Найчастіше у продажу можна зустріти балони з мультиклапаном, в якому є поплавок. Поплавок показує рівень рідкого газу в балоні і відсікає подачу газу, коли це необхідно. Якщо мультиклапан не працює належним чином (наприклад, із-за неправильної установки), то відсікач швидше за все буде працювати неправильно.

Парова подушка при нагріванні балона не дозволяє газу тиснути на стінки занадто сильно. Але в мультиклапане є ще й запобіжний клапан. Це один із способів захисту балона.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

У Верховній Раді вирішили, що відшкодування сім'ям загиблих українських громадян буде платити РФ

Чому не можна заправляти балон ГБО на 100%

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Звичайно, при бажанні можна заправити балон на 100%. Деякі водії так і роблять, вважаючи, що вони проїдуть більшу відстань. Але це загрожує великими неприємностями. Справа в тому, що газ при нагріванні розширюється сильніше, ніж балон, а тому може статися вибух раніше, ніж спрацюють захисні клапани. Влітку цей ризик збільшується.

Тому купуючи і встановлюючи газоболонне обладнання, уважно прочитайте паспорт балона. В ньому ви знайдете відповіді на багато питань, що вас цікавлять.