Чому не можна купувати б/в шини

Автор: Максимов Віталій

Деякі українські автомобілісти заради економії і щоб спробувати продукцію преміум-класу купують старі покришки. Дійсно, комплект б/в шин обійдеться значно дешевше, ніж нових. Але в цьому випадку водій серйозно ризикує...

Чому не можна купувати б/в шини  - today.ua

Знос протектора

Мала глибина протектора шин знижує ефективність при русі в снігу, що збільшує ризик ДТП. Часто старі шиповані шини втрачають частину шипів, а у решти зношується твердосплавний наконечник.

Покупці старих шин можуть, коли вже пізно, з'ясувати, що у них нерівномірний знос. Це один із найпоширеніших дефектів. З-за нерівномірного зносу шин погіршується зчеплення, порушується балансування коліс, що погано позначається на керованості. До того ж швидше зношуються вузли і механізми ходової частини.

Оманлива зовнішність

Часто продавці старих шин маскують їх поганий стан спеціальними кондиціонерами. На поверхні колеса утворюється плівка, яка надає йому товарний вигляд, і покупець не бачить, що воно насправді сильно зношене.

Популярні зараз

Літнім українцям дали менше двох тижнів на оновлення даних у ПФУ, далі припиняють виплату пенсії

Зеленський відповів Путіну на пропозицію про переговори на умовах РФ

Сьогодні світло можуть вимкнути вже з 8-ї ранку: розроблено новий графік відключень електроенергії

В Україні можна отримати штраф за використання генератора: названо причину

Щоб не попастися на цю "вудку", перевірте, коли зробили покришки (дату ставлять на покришці). Пам'ятайте, що зазвичай автомобільну гуму рекомендують міняти кожні п'ять років.

Чому не можна купувати б/в шини

Увагу на каркас

Навіть фахівець при візуальному огляді може не виявити пошкодження каркаса у «свіжої» на перший погляд гуми. При цьому пошкодження каркаса дуже небезпечно, адже шина може зламатися в самий невідповідний момент, наприклад, під час поїздки на високій швидкості.

Деформувати каркас можна різними способами. Наприклад, якщо вдариться об бордюр і навіть при неправильному зберіганні шин.

Фахівці особливо рекомендують утриматися від купівлі вживаних шин з технологією RunFlat. Ця технологія дозволяє проїхати кілька десятків кілометрів на повністю здутому колесі. Але після цього такі шини втрачають гарантію і їх міняють.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як бачите, існує багато причин, чому краще утриматися від покупки старих шин. На ділі ж багато українськіх автомобілістів байдуже ставляться до покришок. У гонитві за невеликою економією вони готові ризикувати не тільки своїм життям, але й життями близьких людей. Сподіваємося, ця ситуація зміниться в кращу сторону...

Вдалої поїздки на шинах з протектором належної глибини!