Чому не потрібно переплачувати за преміальний бензин

Автор: Максимов Віталій

Оператори паливного ринку стверджують, що покращений бензин (А-95+) призводить до економії палива, підвищення потужності двигуна автомобіля та збільшення пробігу. Але чи це так насправді?

Чому не потрібно переплачувати за преміальний бензин - today.ua

Покращений бензин – це бензин, до якого додали присадки. Стверджується, що такий преміальний бензин покращує роботу двигуна. Також вважається, що він підвищує потужність двигуна.

Дійсно, завдяки покращеному паливу можливий приріст потужності силового агрегату. Але приріст мінімальний та звичайний водій його навряд чи відчує.

Виробники палива також часто говорять, що чим більше октанове число, тим вище продуктивність двигуна. Але насправді потужність двигуна не залежить від октанового числа.

Популярні зараз

Стало відомо про посилення мобілізації у двох областях України

На Україну насувається холод: синоптики віщують зимну погоду з вітром і морозами

З'явився докладний список категорій переселенців, яким продовжать виплату державної допомоги ВПО після 1 лютого

В Україні почалося стрімке зростання цін на картоплю: з'явились прогнози щодо подальшої вартості цього овочу

Ще одна помилка водіїв щодо преміального бензину полягає в тому, що на ньому, мов, автомобіль проїжджає більше, ніж на звичайному бензині. На жаль, покращений бензин не збільшує дальність поїздки. На такому паливі автомобіль проїжджає стільки ж, скільки на звичайному бензині. Цифри приблизно однакові.

Чому не потрібно переплачувати за преміальний бензин

Але від покращеного (преміального) бензину все-таки може бути користь. Яка? У ньому містяться присадки, які очищають впускні клапани, камеру згоряння та форсунки. Таке паливо добре видаляє бруд із паливної системи.

Тобто постійно покращений бензин можна не заливати в бак, а робити це рідко. Так можна почасти повернути до паспортних характеристик старий двигун, а у нового мотора сповільниться погіршення показників потужності та економічності.

В Україні зараз преміальний бензин А-95 коштує в середньому 57,59 грн за літр, а звичайний бензин А-95 – 54,82 грн за літр. У Харківській та Херсонській областях середня вартість преміального бензину А-95 вже перевищила позначку 58 грн за один літр. У багатьох областях середня вартість звичайного бензину вже перевищила позначку 55 грн за літр.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначимо, що ціни на нафту на світових ринках наближаються до позначки 100 доларів за барель. Це впливає і на вартість палива в Україні. Деякі експерти вважають, що якщо нафта подорожчає до 100 доларів за барель, то тоді бензин на українських АЗС коштуватиме 60 грн за літр.

Нагадаємо, раніше в Україні внаслідок перевірок, які  ініціювала Тимчасова слідча комісія з нелегального ринку палива, нарахували близько 340 нелегальних АЗС.