Деякі автомобілісти свято впевнені в тому, що з настанням теплої погоди потрібно міняти моторну оливу на літню. Аргументують вони це тим, що, мовляв, влітку їздиш більше і навантаження на двигун вище, ніж взимку. Але насправді напередодні літа моторну оливу можна не міняти...
Чим літня моторна олива відрізняється від тієї, яку рекомендують використовувати в холодну пору року? В'язкістю. Вона більш в'язка. Чим більше цифра в назві оливи, тим у неї вище в'язкість.
В останні роки погода в Україні дуже примхлива. Літо може бути вже не таким спекотним, як раніше, а взимку важко дочекатися снігу. Звичайно, бувають періоди, коли в нашій країні влітку дуже жарко, особливо в південних областях. Але в червні, липні і в серпні нерідкі і похолодання. Та й влітку вже не їздять занадто багато.
Тому середньостатистичному автомобілю цілком достатньо універсальної оливи в'язкості 5W-30. На неї можна без проблем їздити в будь-яку пору року. Перша цифра говорить про мінімальну температуру, на яку розрахована олива. Число після дефіса говорить про допустимомі діапазоні зміни в'язкості при 100ºС.
Популярні зараз
Зеленський зробив заяву про втрати ЗСУ у війні з Росією
Українців, які отримають “1000 грн Зеленського“ за кордоном, змусять повернути гроші
Зеленський готовий запросити Росію на другий Саміт миру
Десятки тисяч українських домогосподарств отримають грошову допомогу від ЄС
Якщо ви використовуєте автомобіль в місті, то замість сезонної заміни оливи просто можна скоротити інтервал її заміни. Тобто міняти через 7500 км пробігу, а не через 15 000 км, як рекомендують.
І тим більше не потрібна сезонна заміна оливи, наприклад, якщо ви їздите на своєму «залізному коні» тільки на дачу. Але не забувайте про заміну цієї рідини, коли настане термін.
Перед заміною рекомендуємо дізнатися, яку оливу вказує на використання виробник вашого автомобіля. Краще купувати ту моторну оливу, яку вказує виробник. Не потрібно ризикувати, адже мотор – це самий головний агрегат в машині.