Свято першого дзвоника в українських школах буде. Але буде воно не для всіх, і в різних школах пройде по-різному. Міносвіти дозволило кожній школі обирати на свій розсуд, як в ній святкуватимуть День знань.
Водночас, Міносвіти попросило школи відмовитися від масовок з нагоди 1 вересня і обійтися менш масштабними святкуваннями, на яких можна дотриматися всіх вимог карантину. Сайт segodnya зібрав відомості, як мають намір святкувати День знань у різних школах різних міст України.
Наприклад, мама одного з миколаївських першокласників розповіла, що в їхній школі не буде традиційної першовересневої лінійки. Поки дирекція школи не знає, як і в якому форматі усе буде проходити. Проте в будь-якому випадку пообіцяли, що для першокласників цей день буде незабутнім.
А от у Білокузьменській школі Донецької області про всяк випадок готуються відзначати День знань у традиційному форматі. При цьому всі класні керівники готують перший урок. А яким буде остаточний сценарій - поки невідомо.
В одній зі шкіл Пирятина готуються до того, що в святкуванні першого дзвінка візьмуть участь тільки першокласники та одинадцятикласники. Усі решта будуть відзначати цей день окремо, по класах.
У ще одній школі Житомирської області, Тетерівській, вже остаточно вирішили, що першовересневої лінійки не буде. Замість цього до свята готують фотозони, щоб усі бажаючі могли собі зробити святкові фото на пам'ять. А для першокласників окремо готується ігрова програма.
У столичній школі №5 День знань святкуватимуть на вулиці. При цьому для першокласників буде своя цікава програма, а для учнів середніх класів влаштують цікаві квести.
Звичайно, святкування першого дзвоника буде залежати і від того, в яку карантинну зону увійде той чи інший населений пункт, каже заступник міністра освіти Любомира Мандзій.
Так, у "зеленій" і "жовтої" зонах в школах можуть проводити святкові лінійки. Єдина умова - дотримати потрібну дистанцію між дітьми. На вулиці - півтора метри, в приміщенні - цілих 5 метрів. І ось тут, звичайно, відразу виникають складнощі, бо в міських школах дітей, як правило, багато. Їх і на звичайній щорічній лінійці ледве вдається "утрамбувати" на шкільному майданчику. Тому, скоріш за все, в міських школах перший дзвоник пролунає не для всіх, а тільки для головних "винуватців урочистостей" - першокласників.
Ну, а в "червоних" зонах взагалі ні про які лінійки і мови бути не може. Там усі навчальні заклади переводяться на дистанційне навчання.
Загалом, цього року 1 вересня із загального національного свята перетворюється на свято для дуже вузького кола людей. Будемо сподіватися, що такий рік стане єдиним, і останній дзвоник діти знову святкуватимуть всією тісною шкільною сім'єю.
Нагадаємо, в Кабміні розробили правила, за якими будуть функціонувати українські школи в період епідемії коронавірусу . Крім маскового режиму і відмови від кабінетної системи занять (всі уроки для дітей одного класу проходитимуть в одному приміщенні), є ще одне нововведення, яке найбільше розчулює. У коридорах зроблять розмітку двостороннього руху, щоби діти, які йдуть назустріч одне одному, не перетиналися ... Таке враження, що наші міністри школярами не були і не гасали на перервах стрімголов по коридору.