Філарет, який нині обіймає посаду Почесного патріарха Православної церкви України, заразився коронавірусом. Про це повідомило джерело BBC News з посиланням на його прес-службу.
З'ясувалося, що симптомів зараження не було ніяких. Захворювання виявили під час планового тестування церковного сановника - тест показав позитивний результат.
Слід зауважити, що 91-річний патріарх неодноразово в своїх висловлюваннях стверджував, що Господь не допустить, аби він захворів, бо він потрібен церкві на своєму посту. Його авторству належить також ще один вислів:
"Епідемія - це кара божа за гріхи людей".
Популярні зараз
Українські АЗС збільшили ціни на автогаз
Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу
Аналітики повідомили, як зміняться ціни на продукти харчування в Україні
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
Але, мабуть, щось пішло не так, бо "караючий меч" коронавірусу наздогнав і його. Патріарх не став сподіватися лише на міцність молитов і зважив за краще лягти в лікарню. Тепер його доля - в руках медиків.
"Зараз Святіший владика проходить курс лікування в лікарні. Стан здоров'я Патріарха задовільний", - повідомляє його прес-служба.
На своєму довгому віку патріарху Філарету (в миру Михайлу Денисенку) двічі довелося побувати в розкольниках. У 1992 році він покинув Російську православну церкву і разом зі своїми священиками-однодумцями оголосив про створення Української православної церкви Київського патріархату.
Вдруге Філарет пішов у розкол в минулому, 2019, році. Ще в грудні 2018 він сам висунув Єпіфанія на пост предстоятеля Православної церкви України, створеної злиттям УПЦ КП і УАПЦ. Він всіляко підтримував кандидатуру нового предстоятеля і зіграв чималу (якщо не вирішальну) роль в його обранні.
Після свого обрання Єпіфаній урочисто оголосив Філарета духовним наставником Православної церкви України, подарувавши йому титул "почесного патріарха". Очевидно Філарет розраховував, що Єпіфаній поділиться з ним владою, і вони будуть разом правити ПЦУ. Однак 40-річний Єпіфаній і сам виявився схильним до мирських слабкостей і не став ділитися реальною владою з почесним старцем, який на півстоліття старший за нього.
Тоді Філарет пішов у розкол. Він оголосив про відновлення діяльності Київського патріархату. На його бік перейшли деякі священики, незадоволені діяльністю нового молодого "керманича" православної церкви.
Нині в розпорядженні Філарета залишається Володимирський собор у Києві, в якому він є настоятелем.
Нагадаємо, патріарх Філарет визнав, що за радянських часів був пов'язаний з КДБ . У той час, за його словами, жодного священика не могли призначити в парафію без згоди з Комітетом держбезпеки. Тому, якщо хтось із священиків радянського періоду говорить про те, що не мав жодного контакту з КДБ, він лукавить, заявив Філарет.