Паніка на ринку: українським споживачам розповіли про припинення поставок газу і останню надію

Паніка на ринку: українським споживачам розповіли про припинення поставок газу і останню надію - today.ua

Українських споживачів готують до того, що в будь-який момент їм можуть припинити подачу газу. Такі реалії ринку природного газу, який ось-ось вступить у свої права. Про це розповів генеральний директор незалежного провайдера енергії ETG Володимир Шведкий, повідомляє news.finance.ua.

Вже зовсім скоро, з 1 серпня, почне працювати ринок природного газу. Відповідно і побутові споживачі блакитного палива отримають зовсім інші "умови гри", ніж були раніше. Постачальник-монополіст йде з ринку, поступаючись місцем кільком продавцям газу. В ідеалі між ними повинна розгорітися жорстка конкуренція, яка примусить їх знижувати свої ціни, заодно підвищуючи якість своїх послуг. Чим не рай для нас, споживачів?

Однак не тут-то було, попереджають знавці процесу. Припустимо, ви уклали договір ыз постачальною компанією про постачання вам газу. А компанія ця, як назло, взяла і збанкрутувала. І ви залишилися зовсім без газу: ні плиту розпалити, ні підігріти їжу, ні воду нагріти.

Ось тоді споживач звертається до постачальника "останньої надії". У нього газ є завжди, і він завжди готовий вам його поставити. Однак ціни у цієї "останньої надії" позамежні.

Паніка на ринку: українським споживачам розповіли про припинення поставок газу і останню надію

"Ми не знаємо, наскільки дорожче, але виходячи з тих умов, які є на ринку електроенергії і європейського досвіду, ціна буде на порядок вище", - "оптимістично" попередив Шведкий.

Втім, не давши журналістам оговтатися від шоку, він роз'яснив, що ціна газу в постачальника "останньої надії" ймовірно, буде в 2-3 рази вище, ніж у простого учасника ринку газових послуг.

Очевидно пан Шведкий не зовсім точно тлумачить словосполучення "на порядок", бо будь-який математик скаже, що воно означає не в 2-3 рази вище, а дописаний праворуч нуль. Те, що коштувало, наприклад, 15 гривень, стає за ціною 150. Втім, і дво-триразового підвищення ціни вистачить, щоби залишити споживачів, вибачте, без штанів.

Він також пояснив, чому у постачальника "останньої надії" будуть такі захмарні ціни. Мовляв, він бере на себе великі фінансові ризики, до того ж і витрати у нього вищы. Адже у нього завжди все має бути. Він також може поставляти клієнтам газ ыз відстрочкою платежу. А тим часом, сам повинен з оптовиками розраховуватися вчасно.

Звичайно, прості споживачі не могли залишити такий сюрприз, що готують нам усім,  без обговорення.

"Всі, як завжди. Анархія. свавілля і вічна головна мета глибше залізти в кишеню споживача.Це український ринок. Пишайтеся пересічні","Бенкет під час чуми!!!!!", "Черговий лохотрон. Тільки тепер ти зобов'язаний брати у ньому участь", "Щось мені підказує що 99% споживачів відразу ж якимось "дивним чином" і виявляться клієнтами цього постачальника "останньої надії", "Бомжі в Прибалтиці хитро посміхнулися", "Якщо і це не влаштує споживача, то він потрапить в руки постачальника "в останню путь", - з гіркотою прокоментували споживачі, в яких ніхто не питав, чи потрібен їм такий ринок газу.

Нагадаємо, що тепер вартість газу зросте ще за рахунок додаткової плати за транспортування газу. При цьому платіжки мають підскочити в ціні на величину від 1 до 22%.

У ПЦУ розвінчали головний міф про свято Маковія: звідки виникла традиція освячення маку
У п'ятницю, 14 серпня, православні відзначатимуть Медовий Спас, або Маковія. У цей день в храмах можна побачити людей з кошиками стиглих плодів, букет...
У Мінську озброєні люди захопили офіси “Яндекса“ і Uber: співробітників не випускають з приміщення
На фоні мітингів в Білорусі, які тривають вже четвертий день, в Мінську невідомі озброєні люди заблокували офіси компаній “Яндекс“ і Uber. За інформац...
Навчальний рік у вищій школі: через коронавірус кожен вуз сам вирішуватиме, як йому навчати
Навчальний рік в різних вузах буде організований по-різному. Навіть більше, по-різному він буде починатися для різних курсів. Така різноманітність дат...
Зеленський вимагає від Лукашенка звільнити затриманих українців: “Ми завжди були хорошими друзями“
Україна вимагає від Білорусі, як можна швидше звільнити затриманих у Мінську українських волонтерів Костянтина Реуцького і Євгенія Васильєва, а також ...
Паралельно з COVID-19 в Європі почалася епідемія нового, ще більш страшного вірусу
Медики вважають, що новий смертоносний вірус менінгоенцефаліту в Європі розносять комарі. Всі пацієнти, що потрапили в лікарні з цією інфекцією, прожи...