Одну із мереж АЗС викрили у продажу підробленого бензину

Автор: Максимов Віталій

В одній із областей України мережа АЗС продавала фальсифіковане паливо. Продаж здійснювався у величезних кількостях, повідомила прес-служба Бюро економічної безпеки України.

Одну із мереж АЗС викрили у продажу підробленого бензину - today.ua

В якій конкретно області функціонує ця мережа АЗС і як вона називається - чомусь не уточнюється.

За даними досудового слідства, керівники однієї з компаній купували фальсифікований бензин та дизельне паливо, а потім продавали їх через свою мережу АЗС. Паливо не відповідало стандартам, було низької якості. Його покупка здійснювалася без документів.

Слідчі БЕБ за цими фактами відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 204 КК України (Незаконне виготовлення, зберігання з метою збуту підакцизних товарів, вчинене групою осіб) та ч. 3 ст. 212 КК України (Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) у особливо великих розмірах).

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Фахівці назвали моторне мастило, яке не можна заливати в двигун автомобіля з пробігом

Латвія передасть ЗСУ новітні зенітні комплекси MANTIS

Під час санкціонованих обшуків правоохоронці виявили та вилучили близько 5,8 млн літрів фальсифікованого бензину та дизельного палива загальною вартістю понад 260 млн гривень. Вилучене паливо направили на експертизу.

Досудове слідство триває. Підозр у скоєнні злочину ще нікому не пред'явили. Правоохоронці зараз встановлюють усіх осіб, які причетні до продажу низькоякісного палива для автомобілів. За попередніми даними, державі завдали збитків на суму майже 30 млн гривень (це ухилення від сплати податків).

Одну із мереж АЗС викрили у продажу підробленого бензину

На жаль, прес-служба Бюро економічної безпеки України не стала називати назву мережі АЗС, яка продавала низькоякісне паливо. Адже, як кажуть, країна повинна знати своїх "героїв".

Це далеко не перший випадок у 2023 році, коли правоохоронці припиняють діяльність АЗС, які продають підроблене паливо. Подібний випадок був, наприклад, у Миколаївській області.

Деякі експерти попереджають, що після введення з 1 липня 2023 року, як планує Кабінет міністрів, довоєнних податків на паливо, побільшає операторів роздрібного паливного ринку, які почнуть працювати без каси. В результаті може збільшитися тіньовий паливний ринок, який і зараз занадто великий.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Так, за даними Комітету Верховної Ради з питань фінансів, митної та податкової політики, лише 11 із 22 міні-НПЗ, які перебувають в Україні, мають ліцензію на виробництво нафтопродуктів. При цьому у двох міні-НПЗ найближчим часом планують забрати ліцензії.

Нагадаємо, раніше стало відомо, на яких українських АЗС недоливають автогаз.