Оновлений карантин: що можна і що не можна водіям

Кабінет міністрів до 22 травня продовжив в Україні карантин, введений для боротьби з пандемією коронавіруса. Обмеження, як і раніше, великі. Сьогодні ми розповімо, що можна і що не можна робити українським водіям до 22 травня.

Оновлений карантин: що можна і що не можна водіям  - today.ua

Українці як і раніше можуть вільно їздити на легкових автомобілях, і навіть виїжджати за кордон. Правда, при цьому їм потрібно дотримувати певні умови.

Перевозити в легковому автомобілі можна стільки пасажирів, скільки в ньому передбачено місць. Водій і пасажири можуть бути без захисних масок. Однак, захисна маска знадобиться водієві при спілкуванні з співробітниками поліції. Крім того, водієві і пасажирам захисні маски знадобляться для того, щоб вийти з автомобіля, наприклад, на парковці біля супермаркету, адже це громадське місце.

Автомобілісти можуть вільно заправляти автомобіль на АЗС, ремонтувати його самостійно або на СТО. При цьому теж треба дотримувати гігієнічні заходи.

Якщо у когось з'явиться бажання придбати новий автомобіль – це він може спокійно зробити, так як автосалони працюють. Покупець може провести тест-драйв машини, щоб переконатися в її безпеки. Зареєструвати нове авто можна онлайн. У деяких випадках є можливість замінити водійські права онлайн.

До 22 травня українські автомобілісти, якщо вони знаходяться на самоізоляції, не мають право їздити на своїх машинах далі, ніж за 2 км від місця проживання. Можна одноразово поїхати на своїй машині в пункт, вибраний для самоізоляції. Не можна їздити в населені пункти, в яких зареєстровано спалах COVID-19.

Під час карантину не можна зареєструвати б/в автомобіль, хоча придбати його можна (адвокати і нотаріуси працюють).

ДЖЕРЕЛОAuto.24tv.ua