Несправності автомобіля, які визначають по зносу шин

Автор: Максимов Віталій

Більшість автомобілістів тільки мигцем дивляться на колеса своїх автомобілів, щоб оцінити, чи не спущені вони. І це помилка. Справа в тому, що по зносу шин можна визначити серйозні проблеми машини ще до того, як той чи інший вузол остаточно не зламається.

Несправності автомобіля, які визначають по зносу шин - today.ua

«Пилкоподібний» знос блоків протектора

Досвідчені водії знають, що «пилкоподібний» знос блоків протектора, коли передні кромки сточуються сильніше задніх, свідчить, що попереду може бути, як мінімум, три проблеми.

По-перше, якщо робоча частина колеса в перерізі нагадує зуби пилки, то, можливо, настала пора міняти сайлентблоки. По-друге, це може говорити про проблеми з кульовими опорами. По-третє, не виключено, що пора звернути увагу на ступичний підшипник.

Залисини

Якщо ви раптом помітили на протекторі залисини, то, швидше за все, це свідчить про проблеми з амортизатором. Залисини на протекторі з'являються через те, що колесо замість амортизатора починає пом'якшувати удари від поганої дороги. Але не виключено, що проблеми і з іншими вузлами підвіски. Тому потрібно звернутися на СТО, щоб там провели діагностику.

Популярні зараз

Літнім українцям дали менше двох тижнів на оновлення даних у ПФУ, далі припиняють виплату пенсії

Зеленський відповів Путіну на пропозицію про переговори на умовах РФ

Сьогодні світло можуть вимкнути вже з 8-ї ранку: розроблено новий графік відключень електроенергії

В Україні можна отримати штраф за використання генератора: названо причину

Діагональна залисина на задніх колесах автомобіля з переднім приводом може вказувати на не виставлений сход розвалу на задній осі. Крім того, можливо, машину часто перевантажують.

Несправності автомобіля, які визначають по зносу шин

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Прихована загроза

Іноді уздовж краю протектора утворюється глибока поздовжня улоговина. Її навіть не відразу помітиш. Але якщо вона є – потрібно звернутися в автомайстерню. Такий знос шини може свідчити, наприклад, про проблеми кульових шарнірів.

«Грижа»

Якщо їздити по поганих дорогах, то раніше чи пізніше на колесах може з'явитися «грижа». Вона виростає з-за сильного удару при попаданні машини в яму. В цьому випадку потрібно перевірити колісний диск і підвіску.