Почалося серійне виробництво української САУ 2С22 “Богдана“

Автор: Максимов Віталій

Почалося серійне виробництво нової української колісної самохідної артилерійської установки 2С22 "Богдана". Про це повідомив генеральний директор компанії "Українська Бронетехніка" Владислав Бельбас.

Почалося серійне виробництво української САУ 2С22 “Богдана“ - today.ua

2С22 "Богдана" випускатимуть на кількох шасі. Швидше за все, на вантажівках МАЗ-6317 (вони є у ЗСУ) та Tatra T815-7T3RC1 (їх замовляють у Чехії) з модульною кабіною Puma. Але також може бути використане шасі вантажівки MAN.

Поки що ми бачили САУ 2С22 "Богдана" тільки на шасі КрАЗ-6322. На цьому шасі було створено перший прототип цієї самохідної артилерійської установки.

Скільки планують випускати САУ 2С22 "Богдана" - не відомо. Мабуть, це залежатиме від іноземних постачальників комплектуючих (зокрема і стволів зброї).

Популярні зараз

Стало відомо про посилення мобілізації у двох областях України

На Україну насувається холод: синоптики віщують зимну погоду з вітром і морозами

З'явився докладний список категорій переселенців, яким продовжать виплату державної допомоги ВПО після 1 лютого

В Україні почалося стрімке зростання цін на картоплю: з'явились прогнози щодо подальшої вартості цього овочу

Наразі на озброєнні ЗСУ є кілька самохідних артилерійських установок "Богдана". Вони довели свою ефективність у знищенні російських окупантів. Компанія "Українська бронетехніка" планує модернізувати цю САУ. Вона, наприклад, має отримати новий автомат заряджання.

2С22 "Богдана" - це колісна артилерійська установка калібру 155 мм. Її розробив Новокраматорський завод важкого верстатобудування. Перші версії, як ми вже говорили, збудували на шасі КрАЗ-6322. Але після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ "Богдану" почали випускати на шасі МАЗ-6317. На цьому ж шасі, до речі, збудовано командирську машину РКП-360 протикорабельного ракетного комплексу РК-360МС "Нептун".

Почалося серійне виробництво української САУ 2С22 “Богдана“

2С22 "Богдана" на шасі КрАЗ-6322 важить 28 тонн. Боєкомплект – 20 снарядів. Гармата оснащується сучасною системою керування вогнем. Скорострільність складає 5-6 пострілів за хвилину. Дальність стрілянини – 40-60 км, залежно від типу боєприпасу.

"Богдану" на новому шасі отримала, як ми вже говорили, нову модульну кабіну Puma. Вона має новий автомат заряджання. Екіпаж – 5 осіб. Які її головні тактико-технічні характеристики - не повідомляється. Зрозуміло, що цю інформацію зараз слід тримати в секреті.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

За даними видання АрміяInform, українські солдати дуже добре відгукуються про САУ 2С22 "Богдан". Вони відзначають високий рівень автоматизації цієї самохідної артилерійської установки та її ефективність. Нова версія з автоматом заряджання поставить українську САУ практично в один ряд з ефективності з французькою колісною самохідною артилерійською установкою Caesar. Але і зараз "Богдана" за своїми характеристиками схожа на Caesar.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна вже отримала 100 польських бронетранспортерів Rosomak.