В Україні не відключатимуть електроенергію через морози, які очікуються в Україні в лютому 2025 року. Таку заяву зробив міністр енергетики Герман Галущенко, повідомило видання "Інтерфакс-Україна".
За його словами, єдиною причиною вимкнення електроенергії можуть бути нові атаки російських окупантів на об'єкти енергетичної інфраструктури України. А от мороз не вплине на подачу електроенергії підприємствам та побутовим споживачам.
Галущенко підкреслив, що через те, що кілька днів тому російські окупанти завдали удару по одному підприємству енергетичної інфраструктури України, відбуваються відключення електроенергії, але вони все ж таки мають обмежений характер.
Очікується, що у лютому 2025 року в Україну прийдуть морози після аномально теплого січня. Так, наприклад, синоптикиня Наталія Діденко прогнозує, що з 7 лютого стовпчики термометрів показуватимуть температуру -3...-8 градусів уночі та 0...+2 градуси вдень. За її словами, вже найближчими днями погоду в нашій країні визначатиме потужний антициклон із півночі.
Популярні зараз
В Україні ліквідовані тіньові фінансові схеми на мільярди гривень, - Зеленський
Зеленський пообіцяв підтримати фінансову стійкість кожного українця
В Україні почали обмежувати у праві керування авто за порушення військового обліку та мобілізації
Синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха вважає, що попри зниження температури повітря по-справжньому сильних морозів не буде. Йдеться про повернення до звичайних для України зимових значень температури повітря. За її словами, 7-8 лютого вночі температура повітря становитиме -2...-8 градусів, а вдень у межах -3…+3. У Закарпатській області вдень може бути ще тепліше – приблизно +1…+6.
Укргідрометцентр каже, що аномально теплу погоду в Україні у третій декаді січня 2025 року зумовили теплі повітряні маси з півдня. У західних областях у найтепліші дні січня температура повітря сягала +13-18 градусів. У багатьох районах північних, центральних та східних областей середні добові температури повітря перевищували норму на 7-12 градусів.
27 січня історичний рекорд за максимальною температурою повітря було встановлено у Києві. Середньодобова температура повітря в українській столиці склала +5,9 градусів. Це на 1 градус більше за рекордний показник 1902 року.
28 січня у Львові та Івано-Франківську температура повітря була +14,9 градусів, в Ужгороді – +14 градусів, у Луцьку – +8,9 градусів, у Кропивницькому – +7,5 градусів. У цих містах денні максимальні температури повітря побили свої попередні рекорди для цієї дати.