МВС пояснило, як правильно виїхати із України на автомобілі

Автор: Максимов Віталій

Під час війни із російськими окупантами кілька мільйонів українців уже виїхали за кордон у пошуках безпечного притулку. І деякі українці продовжують їхати. Головний сервісний центр МВС розповів, як виїжджати за кордон власним автомобілем, щоб не було проблем.

МВС пояснило, як правильно виїхати із України на автомобілі - today.ua

Отже, при перетині державного кордону на автомобілі у водія має бути посвідчення водія. Також йому потрібно обов'язково мати свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Повинен бути ще розпізнавальний знак України (UA), але він не обов'язковий, якщо відповідне позначення є на номерному знаку автомобіля. Крім того, у водія має бути міжнародна страховка "Зелена картка".

Зверніть увагу, що індивідуальний номерний знак діє тільки на території України. При перетині державного кордону автомобіль повинен мати державний номерний знак з латинськими літерами.

Які документи мають бути у водія під час перетину державного кордону, якщо він не є власником автомобіля? Такі самі, як і власника. При цьому свідоцтво про реєстрацію транспортних засобів для виїзду за кордон видається на ім'я водія чи пасажира. Цей документ оформлюють у сервісному центрі МВС у присутності власника транспортного засобу. Врахуйте, що цей документ потрібно повернути до сервісного центру МВС не пізніше ніж через 10 днів після повернення з-за кордону.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Зарплати депутатів Верховної Ради України: скільки отримують народні обранці

МВС пояснило, як правильно виїхати із України на автомобілі

Свідоцтво про реєстрацію ТЗ для виїзду за кордон у сервісному центрі МВС оформити набагато простіше, ніж довіреність на право керування чужим автомобілем. Не потрібно перекладати такий документ, його не потрібно легалізувати в установленому порядку, на відміну від довіреності.

Перед тим, як виїхати за кордон на автомобілі, уточніть, чи буде ваше посвідчення водія дійсно в країні перебування. Інакше вам можуть загрожувати великі штрафи.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Українські прикордонники зараз під час війни з російськими окупантами дуже уважно перевіряють транспортні засоби. Вони можуть у деяких транспортних засобів перевірити навіть наявність запасного колеса. Прикордонники можуть не випустити з України автомобіль, у якого, наприклад, сильні вм'ятини на кузові чи в нього немає бічного дзеркала. Досить часто прикордонника розгортають автомобілі з тонуванням.

Нагадаємо, раніше експерти зробили прогноз, що в Україні бензин та дизельне паливо можуть подорожчати ще на 2 гривні за літр.