Курс долара в Україні: що чекає національну валюту найближчим часом, - думка експерта

Автор: Марченко Любов

Зі звільненням глави Нацбанку Якова Смолія і зміною керівництва головної фінансової установи країни курс долара в Україні не може залишитися незмінним. Це показав перший же день після заяви Смолія про відставку. Долар і євро відразу стали тіснити гривню. Адже гроші, як відомо, люблять тишу, а звістка про звільнення головного банкіра країни наробило багато шуму. Гривня однозначно і далі дешевшатиме. Такий прогнозом поділився з інформаційним ресурсом rbc Максим Пархоменко, аналітик Альпарі.

Курс долара в Україні: що чекає національну валюту найближчим часом, - думка експерта - today.ua

За словами Пархоменка, курс валют може вже найближчим часом зрости до 27,50 за долар. При цьому невідомо, що і як буде відбуватися в НБУ надалі. Аналітик нагадав, що наступного тижня спливає термін повноважень заступника глави Нацбанку Олега Чурія, якому явно не хочуть продовжувати контракт. А саме Чурій курирує валютний блок. Отже, йому готують заміну.

До речі, можливо саме історія з Чурієм стала каталізатором, який змусив главу НБУ Якова Смолія написати заяву про відставку. Хоча не виключено, що Смолій так вчинив, щоб не опинитися в ролі "покинутого чоловіка" і вирішив першим подати "на розлучення". Адже чутки про нестиковки голови НБУ з нинішньою владою ходять давненько.

Курс долара в Україні: що чекає національну валюту найближчим часом, - думка експерта

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

З'явився текст мирної угоди, яку Україна відмовилася підписувати навесні 2022 року

У Мережі з'явилась інформація про евакуацію влади з Харкова: коментар ОВА

Українські військові терміново забирають із передової усі танки Abrams: стала відома причина

Разом з персоналіями НБУ буде змінювати і свою валютну політику.

"Це означає, що в майбутньому може бути змінена валютна політика. НБУ буде повторювати практику Єгипту - купувати надлишок іноземної валюти", - прогнозує Максим Пархоменко.

Це призведе до неминучого подальшого просідання гривні, і відповідно, до зниження інтересу міжнародного капіталу до нашого внутрішнього боргу. В результаті нічого доброго нашій економіці це не обіцяє. Аналітик нагадав, що гривня вже втратила в ціні відносно долара 65 копійок і 75 копійок відносно євро.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому багато експертів дивним чином забули, наскільки просіла гривня з приходом до влади п'ятого президента Петра Порошенка. Таки правду кажуть про соломинку в чужому оці.

Нагадаємо, в Євросоюзі оперативно відреагували на звістку про відставку голови НБУ. Там заявили, що "танці" навколо Нацбанку – це підрив незалежності України. Мовляв, це ставить під удар "надійність та підтримку програм реформ в Україні".