В Україні підвищили штрафи за порушення ПДР: скільки доведеться платити

З початку 2020 року в Україні збільшилися штрафи відразу за кілька видів порушень правил дорожнього руху. Зокрема, зросли штрафи за прострочені автомобілі з іноземною реєстрацією і за перешкоди електромобілям. І посилення покарання за порушення ПДР триватиме протягом року.

В Україні підвищили штрафи за порушення ПДР: скільки доведеться платити - today.ua

З 1 січня українська поліція має законне право штрафувати водіїв і власників автомобілів з іноземними номерами, які перебувають на території України з порушенням термінів. Максимальна сума штрафу в цьому випадку – 170 000 грн.

Високопоставлені чиновники і представники поліції не раз говорили, що до прийняття закону про доступне розмитнення ніхто «євробляхеров» штрафувати не буде. Однак, у пресі не раз казали про те, що насправді «євробляхеров» штрафують вже мало чи не в масовому порядку.

Ще один новий штраф - за перевезення дітей без автокрісел. Він «заробив» в кінці 2019 року. Сума штрафу – від 510 до 850 грн. Цей закон дуже не сподобався таксистам, яким довелося в екстреному порядку оснащувати свої машини дитячими автокріслами.

В Україні підвищили штрафи за порушення ПДР: скільки доведеться платити

Крім того, з 1 січня в нашій країні почали штрафувати водіїв, які займають паркувальні місця електромобілів або заважають їм. Сума штрафу – від 340 до 510 гривень. У деяких випадках автомобіль порушника можуть відправити на штрафмайданчик.

У 2020 році українських водіїв чекає підвищення інших штрафів, а також введення нових.

Так, з 1 січня повинен був вступити в силу закон, що передбачає введення кримінальної відповідальності для п'яних водіїв. Але його введення через непідготовлену законодавчу базу відклали до 1 липня. Так що у водіїв, які звикли сідати за кермо в стані алкогольного сп'яніння, є ще якийсь час, щоб відучитися від цієї згубної звички.

Крім того, поліція планує незабаром збільшити штраф за перевищення «максималки» понад 50 км/год (до 3 400 грн), за залишення місця ДТП (до 3 400 грн) і за керування авто особою, яка не має на це права (до 10 200 грн).