Яку шкоду мотору завдають ароматичні вуглеводні, сірка та бензол у бензині

Автор: Максимов Віталій

Згідно з дослідженням Інституту споживчих експертиз, станом на вересень 2023 року в Україні понад 30% бензину А-95 мало значні порушення якості. Сьогодні ми розповімо про те, яку шкоду завдає низькоякісне паливо автомобілю.

Яку шкоду мотору завдають ароматичні вуглеводні, сірка та бензол у бензині - today.ua

У бензині міститься багато різних хімічних сполук. Якщо їх не дуже багато, то тоді таке паливо не зашкодить двигуну та автомобілю. Але якщо їх більше, ніж дозволено нормативами профільного ДСТУ, nj тоді машині може бути завдано великої шкоди.

Октанове число

У бензині А-95 октанове число має бути не менше 95. Якщо менше, то це має низку негативних наслідків. Справа в тому, що двигуни сучасних автомобілів чітко налаштовані на відповідний рівень октанового числа. Заправка бензином зі зниженим октаном збільшує витрату палива та знижує потужність двигуна, а також може призвести до поломки паливної апаратури.

Сірка

Згідно з ДСТУ 7687:2015, у бензині А-95 вміст сірки не повинен перевищувати 10 мг/кг. Що буде, якщо регулярно заправляти автомобіль бензином із надмірним вмістом сірки? По-перше, значно знизиться ресурс двигуна. Рівень сірки у бензині відбивається на довгостроковості роботи двигуна. Чим її більше, тим мотор менше працюватиме.

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

Не ЗСУ: в Україні пропонують роботу для чоловіків на свіжому повітрі з шестизначною зарплатою

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

По-друге, надмірний вміст сірки в бензині негативно позначається на екології і, як наслідок, на здоров'ї людей.

Яку шкоду мотору завдають ароматичні вуглеводні, сірка та бензол у бензині

До речі, у дизельному паливі вміст сірки теж yt має перевищувати 10 мг/кг. Інакше неминучі проблеми з паливною системою та двигуном.

Ароматичні вуглеводні

Об'ємна частина ароматичних вуглеводів у бензині А-95 не повинна перевищувати 35%. Ароматичні вуглеводні можуть завдати шкоди паливній системі автомобіля та призвести до її передчасного зносу. Крім того, вони завдають шкоди екології.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Бензол

ДСТУ 7687:2015 дозволяє об'ємну частину бензолу в бензині А-95 не більше ніж 1,0%. Через це з'єднання утворюється нагар і відбувається перегрів двигуна. Бензол не випаровується повністю. Він змиває масляну плівку в моторі, через що відбувається підвищений знос циліндрів. Крім того, бензол також завдає шкоди екології. Цієї токсичної речовини в бензині має бути якнайменше.

Нагадаємо, що раніше директор мережі АЗС Prime Дмитро Леушкін попередив українських водіїв про подорожчання бензину та дизельного палива.