Як вибраковують автомобілі – список документів

Автор: Максимов Віталій

Через злочинні дії російських окупантів, які в лютому 2022 року розпочали повномасштабне вторгнення в Україну, десятки тисяч українців втратили свої автомобілі. Знищені, пошкоджені або старі машини можна утилізувати за допомогою сервісних центрів МВС.

Як вибраковують автомобілі – список документів - today.ua

Утилізація автомобіля через сервісний центр МВС називається вибракування. Ця послуга безкоштовна. Вона надається протягом робочого дня з моменту подання відповідних документів.

У територіальному сервісному центрі МВС потрібно написати заяву на вибракування автомобіля. Адміністратору потрібно пред'явити паспорт (у уповноваженої особи також має бути документ, що підтверджує особу), ідентифікаційний код.

Техпаспорт можна не пред'являти, якщо його немає. Якщо немає номерних знаків, їх теж можна не пред'являти. Але якщо немає техпаспорта чи номерних знаків, то треба написати пояснювальну, чому так сталося. Пояснення пишеться у довільному порядку, без зайвих подробиць. Головне – вказати обставини, за яких було втрачено номерні знаки або техпаспорт.

Популярні зараз

ПриватБанк назвав причину затримки виплати пенсій українців: як отримати гроші

Українські біженці у Німеччині відмовляються від роботи, - Bild

Сирський назвав два міста, які намагаються захопити російські окупанти

В Україні очікується підвищення тарифу на електроенергію на 33%

Якщо номерні знаки або техпаспорт вкрадені, то тоді адміністратору сервісного центру МВС потрібно пред'явити постанову (довідка) про відкриття кримінального провадження або постанову (довідка) про відмову у відкритті кримінального провадження.

Хтось може запитати, навіщо витрачати свій дорогоцінний час на вибракування автомобіля, навіть якщо на це піде всього один день. На це є кілька причин. По-перше, не потрібно буде сплачувати транспортний податок за автомобіль, якого вже немає або який не можна вже експлуатувати.

Як вибраковують автомобілі – список документів

По-друге, якщо автомобіль залишився на тимчасово окупованій території (а такий автомобіль теж можна вибракувати), його можуть використовувати для скоєння злочинів. У цьому випадку власник машини може потрапити під підозру. Щоб цього не сталося, краще вибракувати автомобіль.

По-третє, не потрібно буде сплачувати штрафи за порушення правил дорожнього руху, зафіксовані камерами автофіксації, якщо автомобіль чи номерні знаки продовжуватимуть використовувати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Але перед вибракуванням автомобіля, пошкодженого чи знищеного внаслідок злочинних дій російських окупантів, потрібно здійснити деякі дії. Це необхідно, щоб надалі можна було отримати компенсацію. Так, потрібно зафіксувати на фото/відео пошкоджений або знищений автомобіль (найкраще з прив'язкою до місцевості), зібрати письмові пояснення не менше двох свідків, зібрати повідомлення ЗМІ, поліції, прокуратури, СБУ про обстріл місцевості та направити цей пакет документів до поліції.

Нагадаємо, раніше Конституційний Суд підтримав штрафи та конфіскації євроблях.