Щороку в Україні продають і купують сотні тисяч б/в автомобілів. У багатьох з них «скручено» одометр. Це роблять для того, щоб отримати як можна більше грошей. Сьогодні ми розповімо про те, як дізнатися справжній вік автомобіля.
Про те, «скручений» чи ні лічильник пробігу, можна дізнатися за допомогою експертної оцінки та комп'ютерної діагностики.
Уважно огляньте гальмівні диски. Звичайно, перед продажем їх могли замінити, але іноді на це шкодують грошей. Стан гальмівних дисків дуже добре показує реальний вік машини. Точно так само як радіатори і покришки.
Зверніть увагу на лобове скло. Якщо ви помітите подряпини та сколи, то дуже велика ймовірність, що автомобіль пристойно поїздив. Також огляньте уважно лакофарбове покриття. Його різні відтінки розкажуть про те, про що замовчує продавець.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Дуже багато про вік автомобіля скаже його салон. Ви помітили потерті підлокітники і кнопки склопідйомників, затерте водійське сидіння і рульове колесо (його можуть замаскувати опліткою), потерті валики бічної підтримки сидінь та накладки педалей, пошарпані ремені безпеки? Значить, машина дуже активно експлуатувалася і багато проїхала.
На великий вік машини також натякають провисли двері. Особливу увагу потрібно звернути на водійські двері.
Око досвідченого водія зверне увагу і на інші деталі, які свідчать, що автомобіль проїхав набагато більше, ніж показує одометр. Наприклад, на стан порогів, стан ключа запалювання, замків дверей та ін. Для того, щоб бути в «темі», потрібно оглянути не менше десяти машин однієї моделі.
Таким може бути рульове колесо під опліткою.
Багато автомобілістів перебільшують можливості комп'ютерної діагностики при визначенні віку автомобіля. За допомогою комп'ютера вдається отримати непрямі дані: пробіг на момент виникнення тієї або іншої помилки, кількість запусків і час роботи мотора.
Нагадаємо, що найкращий доказ реальності пробігу – накладні про проходження ТО або сервісна книжка. Якщо сервісної книжки немає, то варто гарненько подумати, перш ніж купити таке авто. Але врахуйте, що бувають, хоча і рідко, фальшиві сервісні книжки. Тому рекомендуємо зателефонувати дилеру і дізнатися, на якому пробігу був останній техогляд. Деякі дилери можуть поділитися цією інформацією.