Виявляється, схильність до алкоголізму великою мірою залежить від того, яку групу крові має людина. До такого висновку прийшли американські та японські учені. І в США, і в країні сонця, що сходить, майже половина всіх алкоголіків мають другу групу крові.
Інша половина випивох об'єднує власників решти трьох груп крові. Дослідження, проведені в протилежних точках світу, дозволяють узагальнити цей висновок і на інших жителів земної кулі.
З чим це пов'язано, науковці поки що достеменно не знають. Є лише припущення генетиків про те, що у людей з другою групою крові є своя особливість роботи наднирників, через яку в крові бракує глюкози. Організм це відчуває і дає сигнал добути глюкозу будь-якою ціною. Найпростіше це зробити із вживанням алкоголю. Крім того, на схильність до випивки може впливати і механізм реакції на стрес, який також, виявляється, різний у різних груп крові.
Втім, який би не був глибинний процес, наслідок його саме такий: люди з другою групою крові найчастіше стають алкоголіками. Це ускладнюється ще й тим, що саме людям з другою групою лікарі найчастіше рекомендують вживати щодня трохи червоного вина. Воно сприяє розчиненню холестеринових бляшок і допомагає нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту.
А от найменш схильні до алкогольної залежності, виявляється, люди з четвертою групою крові. Вони майже не захоплюються спиртним і майже до нього не звикають.
Рідко виникає психологічна залежність від спиртного і у людей з третьою групою. Однак це не означає, що їм можна випивати, бо з кожного правила існують винятки. А, крім того, у володарів третьої групи крові дуже страждають від алкоголю внутрішні органи. У першу чергу - печінка і серце. Люди з першою групою також доволі стійкі психологічно до випивки, чого не скажеш про їхні внутрішні органи. У них алкоголь у першу чергу руйнує систему травлення.
Отже, з будь-якою групою крові спиртним краще не зловживати. Ні до чого хорошого це не призведе. А "зробити" собі настрій можна і без алкоголю: приємним спілкуванням, захоплюючим заняттям і добрими справами.
До речі, учені дійшли ще одного висновку, невтішного для володарів другої групи крові. Саме вони найчастіше хворіють на коронавірус. Втім, це може бути пов'язано з тим, що саме ця група – найпоширеніша у світі.