Головні правила експлуатації літніх шин

Автор: Максимов Віталій

Попереду українських автомобілістів чекає ще один літній місяць - серпень. Синоптики обіцяють, що він буде в основному жарким. Тому сьогодні ми розповімо про те, як потрібно експлуатувати літні шини в спеку.

Головні правила експлуатації літніх шин - today.ua

Потрібно враховувати, що тиск в колесі змінюється при зміні зовнішньої температури (температури повітря і температури дорожнього покриття). Експерти стверджують, що якщо зовнішня температура підвищується на 1 градус, то тиск в шині збільшується на 0,1 атмосферу.

З цього ясно, що в спеку потрібно частіше перевіряти тиск в шинах. Деякі водії роблять це частіше, ніж один раз на місяць перед далекою дорогою.

Якщо автомобіліст їздить активно, то тоді тиск в шинах збільшується сильніше. Чому? Тому, що повітря в колесі розігрівається сильніше. Значить, для того, щоб шини менше зношувалися, потрібно забути про агресивну манеру водіння.

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

Путін готовий закінчити війну в Україні: російський диктатор назвав умови

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Через занадто великий тиск, як відомо, посилюється знос протекторів. Але і це ще не все негативні наслідки. М'яка і перекачана шина може деформуватися при наїзді на гострий край ями. В цьому випадку не виключений розрив колеса.

У нашій країні шини найчастіше «вбиваються» в ямах. На жаль, багато доріг ще поганої якості. Проте, від водія теж залежить термін служби покришок.